• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Biblioteczne

Dnia 1 grudnia w naszej szkole z inicjatywy Pani bibliotekarki Wandy Przedwojewskiej odbył się konkurs pt „Julian Tuwim w literaturze i plastyce”, w którym udział wzięły klasy trzecie.

Przed konkursem pani bibliotekarka przeprowadziła w klasach lekcje biblioteczne na temat twórczości Juliana Tuwima, a klasy na zajęciach plastycznych wykonywały plakaty do wybranego wiersza.

W konkursie wiedzy o wierszach każda klasa wystawiła swoją reprezentację: klasa 3 a: Ola, Maja i Filip,

klasa 3b: Ania, Basia i Zuzia, klasa 3c: Weronika, Julia, Nikola, klasa 3d: Zosia, Monika i Marta.

Każda klasa przygotowała również inscenizacje do wybranego wiersza. Klasa 3a – „Słowa i słufka”,

klasa 3b „Rzepka”,

Klasa 3c „W aeroplanie”

Klasa 3d ”O Grzesiu kłamczuchu”.

Wszystkie klasy zaprezentowały się wspaniale.  

                         Jury w składzie Elżbieta Kozdraś, Wanda Przedwojewska i Aleksandra Szupryczyńska postanowiło przyznać dwie pierwsze nagrody dla klas 3b i 3c oraz dwie drugie nagrody dla klas 3a i 3d.

 

Gratulujemy wszystkim klasom zaangażowania, a pani Wandzi dziękujemy za organizację konkursu.

Copyright © 2022. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube