• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Edukacja wczesnoszkolna

Jak bezpiecznie podejść do psa i co zrobić, gdy zwierzę nas zaatakuje – na te i wiele innych pytań uczniowie z klasy 1 c dowiedzieli się na zajęciach dogoterapeutycznych

 

Podczas wyjątkowych warsztatów „ BEZPIECZNY PIES, BEZPIECZNE DZIECKO, w towarzystwie wyszkolonych psów pod opieką trenerów –terapeutów  państwa Roberta i  Anny  Woźniak, dzieci poznały podstawowe zasady bezpiecznego kontaktu z psem.

-

--

Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, pod warunkiem, że prawidłowo zachowujemy się w jego obecności. Dotyczy to głównie dzieci, które nie zawsze przestrzegają zasad bezpiecznego kontaktu z czworonogiem. Uczniowie  dowiedzieli  się, jak bawić się oraz dbać o psy, aby zabawa z nimi była przyjemnością, a nie zagrożeniem.

-

-

Podczas warsztatów „Bezpieczny pies, bezpieczne dziecko” dzieci spotkały się z dwoma przeszkolonymi psami . Podczas zabaw edukacyjnych uczestnicy poznali między innymi mowę ciała zwierzaków, aby odróżnić strach od agresji. Dowiedzieli się również, jak bezpiecznie bawić się z psem oraz, jak zachować się w sytuacji, gdy zwierzę nas zaatakuje.

-


Posiadanie psa, to nie tylko dobra zabawa. To również liczne obowiązki, a przede wszystkim zasady prawidłowego zachowania się w stosunku do zwierzęcia. Aby przyjaźń dzieci z czworonogiem była bezpieczna, należy jak najwcześniej uświadomić im, czego w obecności psów robić nie należy oraz uświadomić dzieciom, że posiadanie zwierzaka w domu to również obowiązki.


ZWIERZĘ TO NIE ZABAWKA ! PAMIĘTAJ ONO TEŻ CZUJE !

Copyright © 2020. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube