• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Edukacja wczesnoszkolna

30 kwietnia 2016 r. na boisku Liceum Ogólnokształcącego i boiskach „Orlika” odbyło się  oficjalne otwarcie sezonu turystyczno-rowerowego w naszym mieście.

 Organizatorzy postarali się nie tylko o pogodę, ale by każdy znalazł coś dla siebie i przygotowali wiele atrakcji. Były liczne konkursy rowerowe dla dzieci i młodzieży, w formie testów - sprawadzano znajomość z przepisów ruchu drogowego. Największym powodzeniem cieszył się rowerowy tor przeszkód oraz rowerowa jazda żółwia. Pan Andrzej i Pan Marcin ze sklepu Rowerowego Świat Roweru, przeprowadzili konkurs techniczny, gdzie uczestnicy wykazywali się umiejętnością zdejmowania i zakładania opony rowerowej na czas. Było kolorowo i wesoło, najmłodszym uczestnikom imprezy malowano twarze a członkowie  Uniwersytetu Trzeciego Wieku serwowali pyszne ciasta i napoje.Wszystkim umilał czas wokalny występ klasy 2 a z naszej szkoły pod kierunkiem pani Joli.  Dzieci prezentowały się świetnie w swoich czerwonych czapkach śpiewając piosenki o powitaniu wiosny, poszanowaniu Ziemi i uprawianiu sportu. 

Po podsumowaniu poszczególnych konkursów okazało się, że liczne grono naszych uczniów  zajęło czołowe miejsca.

Rowerowy Tor Przeszkód

klasy I - III

chłopcy

3 miejsce Kuba Hawryluk

dziewczęta

1 miejsce Kinga Gawlik

2 miejsce Kinga Witek

klasy IV - VI

chłopcy

2 miejsce Wojciech Zieliński

dziewczęta

1 miejsce Zuzanna Paliga

Rowerowa Jazda Żółwia

klasy I - III

dziewczęta

2 miejsce Kinga Witek,

3 miejsce  Kinga Gawlik

Konkurs Techniczny

klasy I - III

chłopcy

2 miejsce Patryk Strzelecki

3 miejsce Kamil Garnek

dziewczęta

1 miejsce Zosia Paliga

2 miejsce Kinga Witek

klasy IV - VI

chłopcy

1 miejsce Arkadiusz Zarankiewicz

dziewczęta 

2 miejsce Anna Uchmanowicz

3 miejsce Julia Śnieżek

Konkurs z Przepisów o Ruchu Drogowym

3 miejsce Wojtek Zieliński

4 miejsce Patryk Jędrysek

8 miejsce Mikołaj Wolny

10 miejsce Adam Uchmanowicz

W klasyfikacji pucharowej nasza szkoła zajęła 1 miejsce zdobywając aż 114 punktów.

Dziękujemy organizatorom za  wspaniałą zabawę.

Więcej możesz przeczytać na stronie KTUKOL, a nasze fotki oglądnąć w galerii.

Copyright © 2019. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube