• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Edukacja wczesnoszkolna

W sobotni poranek 17 grudnia o godz. 9.00 w sali sportowej PSP 2 rozpoczęły się zawody na szczeblu miejsko-gminnym pod nazwą „Mały Olimpijczyk”. Naszą szkołę reprezentowały aż trzy zespoły w kat. dziewcząt i dwa zespoły w kat. chłopców.

 „Mały Olimpijczyk” – zawody miejsko-gminne

PSP 1 reprezentował jeden zespół w kat. dziewcząt i dwa zespoły w kat. chłopców. Rywalizacja już od pierwszych konkurencji była zacięta, ale zarówno dziewczęta jak i chłopcy ze wszystkich zespołów dzielnie walczyli zdobywając:

Dziewczęta z zespołu nr 1 (klasa IV a - Hania, Karolina, Kinga, Wiktoria, Lena, klasa IV b - Ola, Natalia, Ola) – I miejsce i złote medale (op. Tomasz Łacny)

Dziewczęta z zespołu nr 2 (Klasa III b) – II miejsce i srebrne medale (op. Agnieszka Podkowska, Tomasz Łacny)

Dziewczęta z zespołu nr 3 (klasa IV b i III a) IV miejsce (op. Tomasz Łacny)           

Chłopcy z zespołu nr 1 (klasa IV a- Kajetan, Dawid, Samuel, Kuba, Kewin, klasa IV b - Tomek, Dawid, III b - Bartek i Dawid )

I miejsce i złote medale (op. Michał Dorosz)

Chłopcy z zespołu nr 2 (klasa III a, III b i II c) III miejsce i brązowe medale (op. Tomasz Łacny)

Copyright © 2020. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube