• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Edukacja wczesnoszkolna

W poniedziałek 26 marca klasa 1 b tuż po lekcjach wyjechała na Zielona Szkołę do Jarnołtówka. Po przyjeździe i przydzieleniu pokoi odbył się powitalny apel.

DZIEŃ PIERWSZY
Zapoznaliśmy się z regulaminem oraz planem zajęć naszego pobytu. Pogoda dopisywała dlatego już  w dniu przyjazdu wyruszyliśmy na długi spacer – wyprawę na „Żabie Oczko” podczas, której wysłuchaliśmy legendy „O Jednorożcu” oraz legendy „O Pannie Młodej”. Troszkę zmęczeni, ale szczęśliwi i dotlenieni wróciliśmy do ośrodka na kolację. Po kolacji odbyły się zajęcia integracyjno- kreatywne – tworzenie wizytówek swoich pokoi. Pełni wrażeń całego dnia oraz emocji nocowania bez rodziców usnęliśmy w swoich pokojach.

DZIEŃ DRUGI

Kolejny dzień naszej Zielonej Szkoły rozpoczął się wędrówką po Cichej Dolinie przez Gwarkową Perć i Piekiełko. Niemal 3 godzinną wyprawę pierwszaki pokonały bez marudzenia z uśmiechami na twarzy. Po odpoczynku odbyły się zajęcia z chustą animacyjną KLANZA, a następnie wszyscy udali się na pyszny obiad. Po południu czekały na nas zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, podczas których każdy uczestnik mógł na fantomie zademonstrować sposób ułożenia ciała, udzielania pomocy osobie przytomnej i np. niemowlakowi. Ostatnimi zajęciami tego dnia była „Mała Olimpiada Sportowa”, która przyniosła wiele śmiechu i radosnych emocji. Wieczorem po kolacji odbyła się mini dyskoteka integracyjna dla naszej klasy 1 b i klasy 2 z Wrocławia.

DZIEŃ TRZECI
Ostatni dzień naszej Zielonej Szkoły rozpoczęły zajęcia plastyczne – malowanie odlewów gipsowych. Następnie odbyły się zajęcia projektowania (dla dziewczynek) i zajęcia sportowe – siłownia, piłkarzyki, tenis stołowy (dla chłopców).Po obiedzie przyszedł czas rozstania i pożegnalny apel, podczas którego  wręczono każdemu pamiątkowe  dyplomy.

Pierwszy 3 dniowy wyjazd klasy 1 b uważamy za bardzo udany. Pierwszaki spisały się na medal, pokazały swoja samodzielność i odwagę - już planujemy kolejny jeszcze dłuższy wyjazd.

Dziękujemy serdecznie Dyrekcji DWD KAROLINKA oraz paniom Basi i Anicie za wspaniale zagospodarowany czas, wiele cennych informacji, zajęcia i opiekę.

Dziękuję serdecznie za ogromną pomoc i wsparcie przy opiece nad dziećmi mamusi Marysi – Pani Ani :)

Agnieszka Podkowska wych. kl. 1b

Copyright © 2021. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube