• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Edukacja wczesnoszkolna

W dniu 25 kwietnia uczniowie klas 1a i 2a ze swoimi paniami w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi wybrali się do Krasiejowa, aby tam poznać historię powstania naszego globu

od czasów prehistorycznych do współczesnych oraz ewolucji człowieka i jego osiągnięć poprzez wizytę w Parku Nauki i Ewolucji oraz Jura Parku.

Przekraczając próg Parku Nauki i Ewolucji Człowieka mali poszukiwacze zostali wplątani w zawiłe losy świata. Stali się świadkami fascynujących przemian i dołączyli do grona temponautów - podróżników w czasie i w przestrzeni.

Ich przygoda zaczęła się 66 mln lat temu. Dowiedzieli się czym jest ewolucja, obejrzeli galerię przodków człowieka, spotkali się z najstarszą na świecie mumią ludzką, dowiedzieli się, jak rozwijały się najważniejsze sprzęty w gospodarstwach domowych, pismo i jak powstał nóż.

Następnie w Jura Parku przejechali Tunelem Czasu oraz przeszli ścieżką edukacyjną z przewodnikiem, poznając różne gatunki dinozaurów na przestrzeni dziejów historycznych. W Pawilonie Paleontologicznym zobaczyli rekonstrukcję szkieletu najstarszego odkrytego na tym terenie pradinozaura Silezaurusa Opolensisa oraz obejrzeli film o jego powstaniu. 

Odwiedzili Prehistoryczne Oceanarium, gdzie przenieśli się w świat podwodnego życia i stanęli "oko w oko" z gatunkami gadów, które żyły na Ziemi tysiące lat temu. Dopełnieniem  przygody z dinozaurami była wizyta w kinie 5D.

Na koniec czekały szaleństwa na Placu Zabaw o powierzchni ponad 3000 m kw. Po takiej lekcji na pewno uczniowie będą dbać o swoją Zimię.

Uczniwie i wychowawczynie  dziekują opiekunom - paniom Ani Zając, Eli Nowak i Bogusi Wiatr za pomoc i opiekę.

Małgorzata Konieczna i Jolanta Midor

Copyright © 2021. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube