• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Edukacja wczesnoszkolna

Klasa 1 b w styczniu 2018 r. pod czujnym okiem swojej wychowawczyni  przystąpiła do drugiej edycji inspirującego projektu edukacyjnego „Być jak Ignacy”.

Była to podróż w czasie do najbardziej znanych polskich naukowców i wynalazców. Utworzyliśmy KOŁO NAUKOWE "IGNASIE" i poznaliśmy czterech znanych naukowców. Naszym przewodnikiem był sam Ignacy Łukasiewicz.
Pierwszym naukowcem,  którego poznaliśmy był Mikołaj Kopernik wielki astronom, lekarz i ekonomista. Człowiek wielu talentów.
Drugim naukowcem i dla dzieci najciekawszym była Maria Curie – Skłodowska, ponieważ  podczas zajęć wykonywaliśmy wiele ciekawych doświadczeń chemicznych.
Kolejnym naukowcem był Kazimierz Prószyński -  polski przedsiębiorca, operator filmowy, reżyser, inżynier oraz wynalazca. Konstruktor pionierskich aparatów kinematograficznych oraz kamer filmowych.
Ostatnim naukowcem i wynalazcą był Stefan Drzewiecki - polski inżynier, wynalazca, pionier żeglugi podwodnej i lotnictwa. Podczas czterech bloków tematycznych oraz dzięki materiałom, które otrzymaliśmy uczniowie klasy 1 b zdobyli dodatkową wiedzę, a zajęcia były bardzo ciekawe i pozwoliły choć trochę przenieść się w świat ludzi nauki. Na zakończenie projektu jako prace końcową wykonaliśmy makietę Układu Słonecznego. Za swoje działania cała klasa, szkoła i wychowawczyni otrzymała  Dyplomy i Certyfikat.

Agnieszka Podkowska

Copyright © 2021. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube