• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Pedagog szkolny

DZIEŃ ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

W dniu 28 października odbył się w naszej szkole „Dzień Zdrowego Stylu Życia”.

Projekt  jest częścią programu profilaktycznego pod nazwą „Chcę być zdrowy, nie żartuję, więc używek nie próbuję”

Program realizowany jest w szkole od kilku lat i jest współfinansowany przez

Gminną Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.


W tym dniu dzieci wykonywały sałatki, kanapki i soki owocowe,

którymi częstowali pracowników szkoły oraz koleżanki i kolegów z innych klas.

Po raz pierwszy w tym roku przeprowadziliśmy konkurs  na najlepszy „zdrowy” chleb.

Okazało się, że jest to strzał w dziesiątkę.

Dzieci wspólnie z rodzicami upiekły różnego rodzaju pieczywo – chleby i bułki  wieloziarniste,

które zostały zjedzone do ostatniego okruszka.

 

W tym dniu uczniowie oglądali również filmy profilaktyczne oraz pisali wiersze i hasła o tematyce prozdrowotnej.

 

W RAMACH PROGRAMU DZIECI BĘDĄ WYKONYWAŁY RÓWNIEŻ PLAKATY

I PREZENTACJE O TEMATYCE PROFILAKTYCZNEJ.

 

Rozstrzygnięcie wszystkich konkursów na uroczystym apelu w dniu 28 listopada.

 

To był bardzo pracowity i smakowity dzień.

 

Copyright © 2020. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube