• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Pedagog szkolny

SPRAWOZDANIE Z I PRZEGLĄDU MŁODYCH TALENTÓW

 

 

 

„MAM TALENT”


W dniu 21 czerwca 2013r. w Publicznej Szkole Podstawowej  Nr 2 w Głuchołazach , podczas Dnia Sportu Szkolnego odbył się

 

Finał  I Przeglądu Młodych talentów „Mam Talent”.

 

W Finale uczestniczyło 16 uczniów z klas I – VI, którzy zostali wyłonieni we wcześniejszych eliminacjach.

 

Organizatorami konkursu były: Pani Joanna Szczeblowska – nauczyciel muzyki i plastyki oraz pani pedagog Elżbieta Bekier.

 

Występy konkursowe, poprzedziły popisy  uczniów uczęszczających do Szkoły Muzycznej:

 

Dominika Odwrota, Marcela Marmona, Łukasza Świniarskiego, Szymona Steca.

 

Prowadzący:  Oliwia Brzozowska i Jakub Fortalski przywitali wszystkich uczestników bardzo gorąco.

 

Poniżej lista w kolejności występów i kilka słów o nich:

 

Klasy I - III


Amelia Wiktorska i Zuzanna Paliga( zespół „Amezu” ) z kl. II a.
Dziewczynki z dużym wdziękiem, w pięknych, kolorowych  strojach zaprezentowały taniec  do utworu  Gusttavo Lima – „Tche tcherere tche tche”.

 

Alicja Kumka kl. II a –  Ala jest utalentowana tanecznie. Swoim występem tanecznym do utworu Shakiry „Loca Loca” podbiła serca publiczności i zdobyła III miejsce.

 

Adrian Doliński – to Nasz  Mistrz. Adrian zaprezentował pokaz zręcznościowy z użyciem plastykowych rurek. Tego w naszej szkole jeszcze nie było. Publiczność nagrodziła jego występ wielkimi brawami. Jury jednogłośnie wybrała Adriana na zwycięzcę  i  Talent Szkoły.

 

Nikola Szolc z kl. II b zaprezentowała taniec. Nikola to dziewczynka pełna wdzięku i uroku osobistego, widać, że taniec to jej żywioł.

 

Natalia Gola swoim wykonaniem piosenki Edyty Gepert „Szukaj mnie” wyśpiewała sobie III miejsce. Niejedna łza zakręciła się paniom podczas tego występu.

 

Oliwia i Natalia Gnatyk oraz Joanna Iwańska z kl. III a i I b zaprezentowały piosenkę Eweliny Lisowskiej „ Nieodporny rozum”. Dziewczynki mają  bardzo ładną barwę  głosu i talent wokalny. Ich wykonanie publiczność również nagrodziła gromkimi brawami.

 

Maciej Ostrowski z kl. I b - Maciej interesuje się muzyką, uczęszcza do szkoły muzycznej. Zagrał nam na akordeonie utwór „Wariacje”. Jest w I klasie szkoły muzycznej, czekamy z niecierpliwością na to jak Maciej rozwinie swój niewątpliwy talent.

 

Ewa Herman z kl. III a - to uczestniczka, która już niejednokrotnie wzruszyła nasze serca. Swoim czystym głosem, piękną barwą i urokiem osobistym, wyśpiewała II miejsce. Zaśpiewała piosenkę Ewy Farny „La la la laj”. Czekamy na dalsze występy

 

Izabela Kopaczyńska z kl. III a – Iza zaśpiewała nam utwór Anny German „Człowieczy Los” i zdobyła wyróżnienie. Iza bardzo lubi śpiewać i widać, że ma dużą wrażliwość muzyczną.

 

Emila Gancarz bardzo ładnie zaśpiewała piosenkę Eweliny Lisowkiej „Nieodporny rozum” , czym również zdobyła wyróżnienie.

 


Klasy IV – VI

 

Oliwia i Estera Adamczyk – to nasze przebojowe siostry. Brawurowo wykonały utwór  Honey – „Lalalove”. Super dziewczyny!

 

Wiktoria Pik kl. V b zaśpiewała piosenkę E. Lisowskiej „ Jutra nie będzie”. Ta dziewczyna ma serce do śpiewania. Swoim energetycznym  wykonaniem piosenki wyśpiewała III miejsce.

 

Maria Ostrowska z kl. V b – to zdobywczyni I miejsca. Ileż dramaturgii było w tym wykonaniu!!! To duży talent wokalny i aktorski.

 

Jakub Fortalski i Marcel Marmon zaśpiewali kultową piosenkę Lady Pank – „Zawsze tam gdzie Ty”. Chłopaki  swoją świetną interpretacją zdobyli II miejsce.

 

Dominik Becjer i Mateusz  Kanarski zdobyli I nagrodę. Zaśpiewali piosenkę MC Jansona „Mam Talent”. Chłopcy naprawdę  mają talent. Brawo!!!!!!!

Wszystkie prezentacje były interesujące i często zaskakujące. Uczestnicy wyjątkowo odważnie i z pięknymi uśmiechami na twarzach prezentowali się na naszej scenie. Występy zostały nagrodzone gromkimi oklaskami. Kiedy już wszyscy uczniowie zaprezentowali swe talenty, jury musiało wyłonić zwycięzcę. W składzie szanownego jury z grona pedagogicznego znaleźli się:
1.    Pani Wicedyrektor Szkoły Elżbieta Kozdraś
2.    P. Joanna Janusz
3.    P. Elżbieta Bekier
4.    P. Joanna Szczeblowska

Rozpoczęły się żmudne narady, a po przerwie został ogłoszony werdykt:

Klasy I - III
I miejsce – Adrian Doliński
II miejsce – Ewa Herman
III miejsce – Alicja Kumka
III miejsce -  Natalia Gola

 

Wyróżnienia:
Amalia Wiktorska i Zuzanna Paliga
Nikola Szolc
Maciej Ostrowski
Oliwia i Natalia Gnatyk i Joanna Iwańska
Izabela Kopaczyńska
Emila Gancarz

 

Klasy IV – VI
I miejsca – Maria Ostrowska
I miejsce – Dominik  Bejcer i Mateusz Kanarski
II miejsce Jakub Fortalski Marcel Marmon
III miejsce Wiktoria Pik


Wyróżnienia:
Martyna Skawińska
Oliwia i Estera Adamczyk


 

Wszyscy uczestniczy konkursy zostali nagrodzeni wyjątkowymi nagrodami. Ponadto wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania problemów Alkoholowych, Radzie Szkoły oraz innym sponsorom za dofinansowanie zakupu nagród.
Gratulujemy odwagi wszystkim uczestnikom!


Do zobaczenia w kolejnej, drugiej  edycji szkolnego "Mam Talent" :)

1. Amelia Wiktorska i Zuzanna Paliga( zespół „Amezu” ) z kl. II a.

Dziewczynki z dużym wdziękiem, w pięknych, kolorowych strojach zaprezentowały taniec do utworu Gusttavo Lima – „Tche tcherere tche tche”.

2. Alicja Kumka kl. II a – Ala jest utalentowana tanecznie. Swoim występem tanecznym do utworu Shakiry „Loca Loca” podbiła serca publiczności i zdobyła III miejsce.

3. Adrian Doliński – to Nasz Mistrz. Adrian zaprezentował pokaz zręcznościowy z użyciem plastykowych rurek. Tego w naszej szkole jeszcze nie było. Publiczność nagrodziła jego występ wielkimi brawami. Jury jednogłośnie wybrała Adriana na zwycięzcę i Talent Szkoły.

4. Nikola Szolc z kl. II b zaprezentowała taniec. Nikola to dziewczynka pełna wdzięku i uroku osobistego, widać, że taniec to jej żywioł.

5. Natalia Gola swoim wykonaniem piosenki Edyty Gepert „Szukaj mnie” wyśpiewała sobie III miejsce. Niejedna łza zakręciła się paniom podczas tego występu.

6. Oliwia i Natalia Gnatyk oraz Joanna Iwańska z kl. III a i I b zaprezentowały piosenkę Eweliny Lisowskiej „ Nieodporny rozum”. Dziewczynki mają bardzo ładną barwę głosu i talent wokalny. Ich wykonanie publiczność również nagrodziła gromkimi brawami.

7. Maciej Ostrowski z kl. I b - Maciej interesuje się muzyką, uczęszcza do szkoły muzycznej. Zagrał nam na akordeonie utwór „Wariacje”. Jest w I klasie szkoły muzycznej, czekamy z niecierpliwością na to jak Maciej rozwinie swój niewątpliwy talent.

8. Ewa Herman z kl. III a - to uczestniczka, która już niejednokrotnie wzruszyła nasze serca. Swoim czystym głosem, piękną barwą i urokiem osobistym, wyśpiewała II miejsce. Zaśpiewała piosenkę Ewy Farny „La la la laj”. Czekamy na dalsze występy.

9. Izabela Kopaczyńska z kl. III a – Iza zaśpiewała nam utwór Anny German „Człowieczy Los” i zdobyła wyróżnienie. Iza bardzo lubi śpiewać i widać, że ma dużą wrażliwość muzyczną.

10. Emila Gancarz bardzo ładnie zaśpiewała piosenkę Eweliny Lisowkiej „Nieodporny rozum” , czym również zdobyła wyróżnienie.

Klasy IV – VI

1. Oliwia i Estera Adamczyk – to nasze przebojowe siostry. Brawurowo wykonały utwór Honey – „Lalalove”. Super dziewczyny!

2. Wiktoria Pik kl. V b zaśpiewała piosenkę E. Lisowskiej „ Jutra nie będzie”. Ta dziewczyna ma serce do śpiewania. Swoim energetycznym wykonaniem piosenki wyśpiewała III miejsce.

3. Maria Ostrowska z kl. V b – to zdobywczyni I miejsca. Ileż dramaturgii było w tym wykonaniu!!! To duży talent wokalny i aktorski.

4. Jakub Fortalski i Marcel Marmon zaśpiewali kultową piosenkę Lady Pank – „Zawsze tam gdzie Ty”. Chłopaki swoją świetną interpretacją zdobyli II miejsce.

5. Dominik Becjer i Mateusz Kanarski zdobyli I nagrodę. Zaśpiewali piosenkę MC Jansona „Mam Talent”. Chłopcy naprawdę mają talent. Brawo!!!!!!!

 

Copyright © 2019. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube