• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Wolontariat

Czy Wolontariat w dzisiejszych czasach ma sens? O to można zapytać uczniów ze Szkolnego Klubu Wolontariatu przy naszej szkole. Zapytacie dlaczego?

Otóż przekonali się Oni na pewno o tym dzisiaj, podczas wizyty świątecznej w Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym SPZOZ w Głuchołazach przy ul. Parkowej. Uczniowie przyszli odwiedzić chorych z kolędą, wierszem i muzyką ... Podarowali również swoim słuchaczom własnoręcznie robione kartki świąteczne z życzeniami, a na deser poczęstowali ich domowymi wypiekami, przygotowanymi przez p. Malgorzata Marszałek, Justyna Muszyńska , Małgorzata Zborowska. Po oczach, po reakcji starszych ludzi było widać ich olbrzymią radość i wzruszenie. Takie chwile na pewno pozwalają im zapomnieć na chwilę o chorobie i lęku. Takie wizyty mają również ogromną wartość wychowawczą dla dzieci.Największą satysfakcją dla dzieci jest uśmiech pacjentów. Widać było głębokie wzruszenie w oczach młodych wolontariuszy i pacjentów. Wielką radość sprawiła nam jedna z pacjentek, która zaśpiewała dla nas kolędę "Cicha Noc" w j. angielskim. Dla niej i dla nas była to bardzo radosna chwila. Na koniec niezwykłe panie pielęgniarki, terapeuci, wręczyli nam w imieniu pacjentów i swoim kosz pełen słodkości i własnoręcznie wypiekany chlebek. Dziękujemy pani Dyrektor, pacjentom, pielęgniarkom, całej obsłudze za tak miłe przyjęcie , a przede wszystkim za tak ulotne, niezwykłe chwile ... Było dla nas zrozumiałe, jaką radość, tym starszym, chorym ludziom, sprawiają dzieci i jak wyczekują Oni odwiedzających, bardzo często tak, jak my oczekujemy pierwszej gwiazdki, która czasami wschodzi, czasami nie ...

 

 
 

Elżbieta Bekier

Copyright © 2019. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube