• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Wolontariat

Akcje charytatywne w naszej szkole mają długą tradycję. Co roku staramy się odpowiedzieć na potrzeby tych, którzy znaleźli się w trudnej życiowej sytuacji. W pierwszym semestrze przeprowadziliśmy w szkole różne akcje.

Akcje charytatywne przeprowadzone w PSP nr 2 w 2017 r.

- Góra grosza

- Mała Gwiazdka

- Szlachetna Paczka

- Świąteczna Paczka

- Opatrunek na Ratunek

- udział w koncercie charytatywnym dla Wiktorii

- Koncert Świąteczny w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym

- Urodziny Oliwii zorg. przez klasę I b ( zbiórka prezentów na urodziny niepełnosprawnej dziewczynki)

- Współpraca klasy III c z Fundacją PRZYLĄDEK NADZIEI ( zbiórka prezentów dla dzieci zmagających się z chorobą nowotworową

Góra Grosza akcja zorganizowana przez Samorząd Uczniowski przy PSP 2 z opiekunami Joanną Zych i Agnieszką Podkowską, a ogłoszona przez Towarzystwo „Nasz Dom”. Akcja polegała na zbieraniu monet, głównie tych o małych nominałach. Zebrane pieniądze zostaną przekazane rodzinom zastępczym.

Mała Gwiazdka – Akcje zorganizowała pani Agnieszka Podkowską z uczniami klasy I b. To już 3 edycja "Małej Gwiazdki" organizowanej przez Fundację im. Julki Bonk "Walcz o Mnie".W tym roku podarowaliśmy "MAŁĄ GWIAZDKĘ" maluchom Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym oraz podopiecznym Fundacji im. Julki Bonk "Walcz o mnie".

Świąteczna Paczka - W ramach współpracy ze środowiskiem uczniowie z Wolontariatu Szkolnego z opiekunami J. Szczeblowską i E. Bekier, podjęli działania na rzecz pomocy najbiedniejszym rodzinom z naszego najbliższego otoczenia. Akcję ogłosił Ośrodek Pomocy Społecznej w Głuchołazach i portal glucholazayonline.com.pl. W tym roku pomoc jest adresowana do seniorów z naszej Gminy - osób samotnych znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej.

Opatrunek na ratunek – Cała Społeczność Szkolna zaangażowała się w akcję ogłoszoną przez Szkolny Klub Wolontariatu i Samorząd Uczniowski pn. OPATRUNEK NA RATUNEK. Przez miesiąc zbieraliśmy bandaże, gazy, kompresy, plastry opatrunkowe, rękawiczki, gumowe, strzykawki, igły i watę
Akcja „Fundacja Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio" polega na zbiórce środków opatrunkowych do misyjnych szpitali i przychodni.

Udział w koncercie GRAMY DLA WIKTORII

Uczniowie z naszej szkoły zaprezentowali się na scenie podczas koncertu charytatywnego w Centrum Kultury w Głuchołazach. Na scenie zaprezentowała się grupa artystyczna "Struny" pracująca pod kierunkiem p. Agnieszki Podkowskiej i zespół Fabryka Piosenek pod kierunkiem p. Haliny Gospodarczyk.

Szlachetna Paczka – organizatorem akcji był Szkolny Klub Wolontariatu z opiekunami – Joanną Szczeblowską I Elżbietą Bekier.
Na przełomie listopada i grudnia 2017 r. uczniowie z Wolontariatu „Silni sercem” działającego przy PSP 2, po raz kolejny przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”, której celem jest pomoc rodzinom potrzebującym, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Jak zwykle, wraz z uczniami i rodzicami stanęliśmy na wysokości zadania. Wspólnymi siłami udało nam się zebrać i przekazać 23 paczki z żywnością, chemią i karmą dla zwierzaków, a co najważniejsze, zakupiliśmy 2 tony opału na zimę.

Koncert Świąteczny w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym

Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu odwiedzili pacjentów ZOL w Głuchołazach. Piosenki, wiersze i prezenty przygotowane przez uczniów sprawiły podopiecznym dużo radości, a dla dzieci była to niezwykła i niecodzienna lekcja wychowawcza.

Stale poszukujemy sojuszników, którzy wsparliby nas w naszych inicjatywach. Wierzymy, że jeśli połączymy siły, będziemy mogli zdziałać jeszcze więcej, a to, że jesteście z nami, dodaje nam mocy! Uskrzydla nasze działania i cieszy, że prowadzone przez nas inicjatywy są zauważane. Dziękujemy za Wasze ciepłe słowa o akcji, zdjęcia i telefony dodające otuchy.

W imieniu Dyrektora Szkoły i wszystkich obdarowanych osób dziękujemy wszystkim darczyńcom za pomoc w organizacji akcji i imprez charytetywnych.

Elżbieta Bekier

Copyright © 2019. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube