• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Wychowanie fizyczne

Dnia 16.11.2015 r w Pakosławicach dziewczęta z PSP2 wygrały finał powiatowy w halową piłkę nożną i awansowały do 1/2 finału wojewódzkiego. Pokonały w meczu finałowym w rzutach karnych faworyta, dziewczęta z SP z Białej Nyskiej. W bramce Katarzyna Osińska, która świetnie broniła rzuty karne. Dalej świetnie grająca w ataku Kochanowska Nikola. Perfekcyjnie i bezbłędnie w obronie zagrała Natalia Kasztelan. Rozgrywającą była Gnatyk Natalia oraz grające w polu Pastuch Oliwia, Niewiadomski Oliwia, Gaweł Zofia, Jarosz Zuzanna.

Półfinał wojewódzki odbył się we wtorek 24.11.2015r w hali GOSiR w Głuchołazach. Dziewczyny walczyły dzielnie, zmagając się z przeciwniczkami trenującymi zawodowo piłkę nożną, ostatecznie zajęły IV miejsce w województwie.

 • Dnia 19.11.2015r w czwartek w Opolu w SP nr 5 odbył się finał wojewódzki w „Dwa Ognie”- chłopcy z naszej szkoły zajęli tam czwarte miejsce. Drużyna w składzie (Arek Zarenkiewicz, Mateusz Garnek, Mikołaj Nowicki, Paweł Jankowski, Jakub Zająć, Jakub Duda, Daniel Majzel, Dawid Robocinski, Jakub Majchrzak)
 • Martyna Gandziarowska w tym roku szkolnym zdobyła wicemistrzostwo województwa w indywidualnych biegach przełajowych w Lasowicach w kategorii do klas piątych. Natomiast jej brat Maksymilian zdobył miejsce piąte w kategorii do klas szóstych.
Copyright © 2020. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube