• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Szkolne wydarzenia

Ten Finał był inny niż zwykle, ale stało się !!!. Ogłaszamy długo oczekiwany werdykt Jury w szkolnym konkursie MAM TALENT !!! Eliminacje do konkursu rozpoczęliśmy jeszcze w szkole i do konkursu przystąpiło 23 uczniów.

Myśleliśmy, że w tym roku nie uda nam się przeprowadzić Finału, ale z uwagi na dzieci, które przygotowywały się i czekały na ten moment, postanowiliśmy przeprowadzić konkurs, ale w formie internetowej. Z dwudziestu trzech kandydatów do finału zgłosiło się 12 uczniów, którzy zaprezentowali wiele talentów. Były to: śpiew, taniec, gra na instrumencie, rysowanie oraz mistrzowskie układanie kostki Rubika w rekordowym czasie. Wybór dla Jury był bardzo trudny, bo każdy pokaz był oryginalny , wzruszający i niepowtarzalny. Dla nas wszyscy jesteście zwycięzcami, bo wykazaliście się nie tylko talentem, ale i odwagą. A konkurs jak to w życiu bywa o sukcesie decyduje talent, praca i odrobina szczęścia. Nie rezygnujcie ze swoich marzeń. Pamiętajcie, że marzenia przenoszą nas w przyszłość. Pamiętajcie również, że nie ma dla Was rzeczy NIEMOŻLIWYCH. Udowodniliście to udziałem w tym konkursie. Brawa dla wszystkich wykonawców, jesteście niesamowici !!! Nagrody rzeczowe i Dyplomy wręczymy Wam po powrocie do szkoły. Z uwagi na wysoki poziom konkursu przyznaliśmy Grand Prix całego konkursu i kilka nagród ex aequo .
Skład Jury:
Paulina Brzozowska – sekretarz szkoły, absolwentka szkoły muzycznej oraz chórzystka chóru Capricolium
Joanna Szczeblowska – nauczyciel plastyki i muzyki
Elżbieta Bekier – pedagog szkolny

📌 Nagroda Internautów :
w kat. Kl. 1-3 – Zuzia Data kl. I a
w kat. Kl. 4-8 – Klaudia Kazimierz kl. VI c

📌 Werdykt Jury:

Zuzia Data – nagroda Główna GRAND PRIX

Klasy 1- 3

1 miejsce
Kaja Drozda
Zosia Zabłocka
Alicja Owsiańska

2 miejsce
Bartek Zabiegała

3 miejsce
Iga Hojda

Wyróżnienie
Natalia Trafna
Jessica Bendinger

Klasy 4- 8

1 miejsce
Wiktor Ciołek

2 miejsce
Robert Sidor

3 miejsce
Klaudia Kazimierz
Laura Jaźwińska

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, za fantastyczne emocje. Mamy nadzieję, że była to dla Was i dla Waszych sympatyków przede wszystkim zabawa.

Występy klas  1- 3

Występy klas  4-8

Elżbieta Bekier

Copyright © 2020. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube