• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Szkolne wydarzenia

W dniu 12.06.2022r. społeczność szkolna Dwójki wzięła udział w fantastycznym spotkaniu autorskim z panem Markiem Marek Michalak. Z panem Markiem rozmawiała pani Magdalena Maciak, dziennikarka i redaktorka książki napisanej przez pana Marka.

Tytuł tej książki to; "Opowieści o tym, co w życiu ważne". Spotkanie z panem Markiem pokazało nam, że to o czym mówi w swojej książce Opowieści o tym, co w życiu ważne jest niezwykle szczere i prawdziwe. Obcowanie z panem Markiem przekonuje nas po raz kolejny, że jest osobą niezwykle pogodną, charyzmatyczną, wiarygodną oraz autorytetem dla wielu ludzi, zwłaszcza dzieci. Jest osobą, która jest łącznikiem międzypokoleniowym. Jest osobą, która w życiu codziennym kieruje się dokładnie tymi wartościami , o których często mówi - słów Janusza Korczaka, Ireny Sendlerowej czy Władysława Bartoszewskiego. Jest osobą, która na całym świecie krzewi słowa - "Nie ma dzieci, są ludzie" i "Jeśli nie wiesz, jak się zachować, zachowaj się przyzwoicie".

Wielkie i proste słowa. Dla nas prostota zawsze jest najpiękniejsza ♥️♥️♥️

Po spotkaniu autorskim udaliśmy się na Skwer Kawalerów Orderu Uśmiechu w celu odsłonięcia tablicy z uśmiechem pani Danuty Muszyńskiej - Zamorskiej, która planowała przyjechać do Głuchołaz kilka miesięcy wcześniej. Niestety, choroba pokrzyżowała jej plany, na które bardzo cieszyła się i zmarła kilka dni przed wyjazdem...

Elżbieta Bekier

Copyright © 2023. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube