• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Szkolne wydarzenia

W poniedziałek 16 maja pojechaliśmy na trzydniową wycieczkę do Karpacza. Byliśmy tam razem wraz z klasami IV a i IV b. Podróż autobusem trwała około pięciu godzin, więc przyjechaliśmy na miejsce około południa. Zakwaterowaliśmy się w hotelu „Mieszko”.

 SPRAWOZDANIE uczniów klasy 6a

 Pokoje były czyste i zadbane. Posiłki nie były takie jak u „Mamy” ale generalnie większość była zadowolona.

W pierwszy dzień czekała na nas bardzo ciekawa atrakcja w postaci udania się do Aquaparku w Hotelu Gołębiewskim.

Wieczorem wróciliśmy zmęczeni do naszego ośrodka i zamówiliśmy pizze. W nocy wszyscy dobrze się bawili w ogóle nie śpiąc. Kolejnego dnia mieliśmy się wspinać na najwyższy szczyt Sudetów- Śnieżkę. Przewodnik był ubrany jak krasnal, posiadał czerwone, zrobione na drutach, długie pończochy. Co trzecie zdanie przypominał nam o globalnym ociepleniu- bo gdyby nie ono, to dawno byśmy już zamarzli ! Lubił wąchać szyszki i zbierać napotkane rzeczy.

Popołudniu ponownie udaliśmy się na basen, a po powrocie znów zamówiliśmy pizze.

Trzeciego dnia- miał to być nasz ostatni dzień w Karpaczu, poszliśmy na letni tor saneczkowy ,,Kolorowa”. Większość osób bała się jechać samemu, lecz już po pierwszym zjeździe każdy zmienił zdanie (oprócz Ewy i Martyny, ponieważ nadal jechały razem. Więc Pani Sanowska zagroziła, że zrobi im sprawdzian.

Ponownie czekała nas długa podróż do domu, umilona wstąpieniem do McDonalda. Niestety zrobiła się tam afera, ponieważ Pan Łacny zamówił za dużo zestawów z jedzeniem, a chłopaki strzelali frytkami z procy. Wycieczkę można uznać za udaną ale nie smakowały mi obiady. W galerii więcej fotek.

         Nikola Sznajder VI a

Copyright © 2019. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube