• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Szkolne wydarzenia

Jak co roku 14 października w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie.

W części oficjalnej głos zabrała pani dyrektor Elżbieta Kozdraś,

która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły,

a także podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń

oraz wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły:

pani Elżbiecie Bekier, panu Krzysztofowi Kowalczyk, pani Jolancie Midor (świętującej na wycieczce z klasą), pani Agnieszce Podkowskiej, pani Wandzie Przedwojewskiej, pani Elwirze Sanowskiej, pani Beacie Świerczewskiej.

Nagrodę Kuratora Oświaty otrzymał pan Tomasz Łacny.

 Nagrodę Burmistrza: pani Joanna Szczeblowska i pan Michał Dorosz.

Tego dnia, gospodarzami byli uczniowie klasy IV a, którzy wraz z wychowawczynią, panią Joanną Zych oraz paniami Haliną Gospodarczyk i Agnieszką Kucharczyk przygotowali program artystyczny , w którym słowem, tańcem i piosenką, przedstawili w śmieszny sposób życie i odczucia uczniów oraz nauczycieli na wybranych lekcjach: historia 

język polski:

wychowanie fizyczne: 

zajęcia techniczne: 

religia:

Zwykle uczniowie takimi uroczystościami byli mało zainteresowani, a na tym apelu było zupełnie na odwrót,

wszyscy słuchali z uwagą.

Na zakończenie, aby uczcić to święto, uczniowie raz jeszcze podziękowali nauczycielom,

a także wręczyli kwiaty i złożyli życzenia.

Więcej zdjęć z uroczystości, za które dziękujemy pani Elwirze Sanowskiej, do zobaczenia w galerii.

Agnieszka Kucharczyk

Copyright © 2019. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube