• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Szkolne wydarzenia

Pod koniec września każdego roku obchodzimy Święto Patrona Naszej Szkoły – Józefa Wybickiego. W piątkowy słoneczny poranek 28 września o godzinie 9.00 cała szkoła stawiła się na uroczystym apelu.

ŚWIETO SZKOŁY – DZIEŃ PATRONA, PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW I FESTYN RODZINNY

Pierwsza część uroczystości była bardzo ważna dla naszych najmłodszych bowiem zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Apel witający pierwszaków przygotowała klasa II z wych. Agnieszką Podkowską. Po pasowaniu i przyjęciu Milusińskich do społeczności szkolnej odbył się montaż poetycki w wykonaniu klas VII a i VIII b pod kierunkiem nauczyciela historii p. Iwony Midor. Podczas uroczystości gościliśmy przedstawiciela gminy Pana Sekretarza Piotra Wierzbickiego oraz Chór Capricolium - z którym zaśpiewaliśmy Hymn Państwowy.

Druga cześć apelu to występy artystyczne na scenie – pokaz mody, występy wokalne, recytacje i gra na trąbce. Podczas części artystycznej dzięki wspaniałym Rodzicom naszej szkoły można było zjeść przepyszne domowe ciasta, sałatki i kiełbaski z grilla, za co bardzo serdecznie Dziękujemy!

Ostatnią i bardzo emocjonującą częścią festynu była rywalizacja sportowa - wyścigi rzędów między uczniami, rodzicami i nauczycielami. Po dziesięciu konkurencjach zwycięstwo powędrowało do drużyny Rodziców – GRATULUJEMY.

Festyny w naszej szkole to wspaniała forma nauki, wychowania i odpoczynku, ale przede wszystkim integracja Rodziców i Dzieci ze szkołą.

Elżbieta Bekier, Magdalena Nogaj, Agnieszka Podkowska

 

Copyright © 2019. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube