• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Szkolne wydarzenia

W dniu 17 października SuperKoderzy z Dwójki rozpoczęli swoją przygodę z programowaniem w ramach ścieżki edukacyjnej  Majsterkowicze 2.0. Program będzie realizowany w klasach czwartych.

Jak widać już po pierwszych zajęciach, jego realizacja będzie dla dzieci doskonałą nauką i świetną zabawą.

SuperKoderzy to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Realizatorami projektu są : p.Robert Sidor i p.Maciej Grubiak, a koordynatorem p. Elżbieta Bekier.
Sprzętem, wykorzystywanym w lekcjach programowania, są roboty LOFI.
Budowanie własnych robotów wykorzystuje ścieżka edukacyjna Majsterkowicze 2.0, którą można połączyć z lekcją matematyki, techniki lub informatyki. Dzieci, po zapoznaniu się z podstawami języka Scratch – zbudują w szkole m.in. robota malującego, zdążającego do źródła światła oraz napiszą program realizujący walki robotów.
Czym skorupka za młodu nasiąknie”.
Oznacza to przeświadczenie, że przyzwyczajenia i nauka zdobyta w młodości znajdą swoje odzwierciedlenie w życiu dorosłym. Dlatego warto inwestować we właściwą edukację techniczną młodych ludzi.

Nasi nauczyciele zostali przeszkoleni już w sierpniu,a roboty zostały nam dostarczone na początku wrzesnia. Wrzesień , to cięzki okres w szkole, dlatego pierwsze zajęcia z dziećmi przeprowadziliśmy dopiero w październiku. Dzieci nie mogły się już doczekać pierwszych zajęć i poznania robotów Lofi, dlatego postanowaliśmy na pierwszych zajęciach zorganizować popołudnie zapoznawcze i integracyjne.Uczniowie zapoznali się z zestawem robotów, rozmawiali o tym jakie znają maszyny i roboty. Obejrzeli również prezentację multimedialną dot, działania różnych robotów , maszyn i podstaw programowania. Przed nami następne zajęcia z języka Scratch. Pierwsze zajęcia przyniosły wielkie emocji i jesteśmy pewni, że dalej będzie jeszcze lepiej :)

Elżbieta Bekier

Copyright © 2019. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube