• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Szkolne wydarzenia

Pod takim hasłem w dniu 23.X  realizowaliśmy tegoroczny projekt edukacyjny z zakresu profilaktyki prozdrowotnej.

Przez 3 godziny uczniowie wykonywali rożne zadania, które wymagały wiedzy i kulinarnych umiejętności. Na początku uczniowie obejrzeli prezentację nt. zdrowego odżywiania się i zdrowej diety, potem rozwiązywali testy dot. zdrowego trybu życia.Na drugiej lekcji podzieliliśmy się na grupy i część uczniów wykonywała plakaty pt. ZDROWY TALERZ, a pozostali uczniowie już rozpoczęli przygotowanie zdrowych posiłków. Trzeba przyznać, że uczniowie stanęli na wysokości zadania i bardzo mocno angażowali się w wykonywanie urozmaiconych dań. Były to soki, sałatki i kanapki. Nadzwyczaj dobrze radzili sobie chłopcy, dobrze wychowani i nauczeni tej tajemnej sztuki przez swoich rodziców. Będą z nich znakomici pomocnicy :). Na koniec kilkoro uczniów z klasy V b i VI b uczestniczyło w happeningu przesz szkołą, gdzie namawiali przechodniów do prowadzenia zdrowego stylu życia, w ruchu i z witaminkami. Napotkanym przechodniom, z wrodzonym sobie wdziękiem, wręczali piękne, kolorowe, jesienne jabłka. Nad całością programu czuwali: M. Wodała, J. Zych, J. Szczeblowska i E. Bekier. Do 15 listopada trwa konkurs plastyczny RODZINA W RUCHU. Prace należy oddawać do wychowawców lub do pani Pedagog :) Pozostałe klasy 1-3 wezmą udział w innym ogólnopolskim projekcie Śniadanie daje Moc :)

Elżbieta Bekier

 

Copyright © 2020. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube