• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Szkolne wydarzenia

Okres mikołajkowy i świąteczny, to gorący i radosny czas. Pragniemy, aby w tym czasie, buzie dzieci były uśmiechnięte i aby każde dziecko poczuło magię Świąt.

Zajęcia pozwoliły dzieciom przenieść sie w pachnący świat mydła pobudzając kreatywność i umiejętności plastyczne. Do wyboru był kolor i zapach mydełka oraz elementy do dekoracji: płatki różane, rumianek oraz ziarenka kawy. Każdy stworzył niepowtarzalne mydełko ze swoją nutą zapachową. Dziękujemy p. Emilii Maciuszek za wspaniałe, pachnące warsztaty oraz mamusi Marcelka p. Żanecie za pomoc i organizację

Wolontariat szkolny przygotowuje Szlachetną Paczkę i uczestniczy w innych akcjach, które pozwolą przetrwać ludziom samotnym i chorym ten świąteczny czas. Ogłoszony został Tydzień Wolontariatu. Ogłoszono konkurs plastyczny i literacki na temat POMAGANIE JEST FAJNE


W dniu 5 grudnia klasa 1 b brała udział w wycieczce mikołajkowej do Castoramy. Zajęcia w Majsterkowie- ozdabianie i dekorowanie bombek styropianowych oraz zużytych żarówek -recykling. Dzieci mialy okazję udzielic wywiadu do radia Nysa. Potem uczniowie obejrzeli w kinie świąteczną bajkę Grinch. Była zabawa na 202!

Klasa 1 a z wych. Joanną Rogalską, klasa 2 z wych. Agnieszką Podkowską i klasa 4 b z wych. Magdaleną Nogaj dołączyły do Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej "Idą święta, nie o SMS-ie lecz o Kartce pamiętaj". Własnie dotarły do nas kartki, które będziemy wysyłać do najbliższych na święta
Celem kampanii jest zwrócenie uwagi wszystkich polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych.#idaswietanieosmsieleczokartcepamietaj#

 
 
Elżbieta Bekier

 

Copyright © 2020. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube