• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Szkolne wydarzenia

W dniach 25-26 lutego, naszą szkołę odwiedziły grupy przedszkolne: Żabki, Smerfy z przedszkola BAJKA oraz grupa dzieci z przedszkola PUCHATEK. Dzieci  wspólnie z opiekunami brali udział w warsztatach animacji poklatkowej.

Mali filmowcy cięzko  pracowali nad swoim pierwszym filmem. Grupa  Żabki tworzyła bajkę o królewnie, która zamieniła się w zajączka, a grupy: Smerfy i z przedszkola Puchatek robiły film o syrence, która, gdy spojrzała w lusterko zamieniła się w potwora. Bohaterami byli: syrenka, rybki, morskie potwory i inne zwierzątka żyjące w morzu. Wszystkie dzieci brały czynny udział w zajęciach i dzielnie uczyli się sztuki filmowania. Mali animatorzy ułożyli scenariusz bajki, przygotowali elementy do animacji, nagrali dźwięk i  pomagali przy zdjęciach. Na koniec warsztatów uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami małego filmowca i skosztowali dwójkowych słodkości. Zajęcia pokazały nam wszystkim, że wspólne działanie i sprawna współpraca przynosi pozytywne efekty pracy. Dziękujemy za odwiedziny , dzielną pracę i cierpliwość. Brawo ! Bajki stworzone przez dzieci zostaną zaprezentowane podczas Dnia Otwartego w naszej szkole. Panie prowadzące zajęcia otrzymały w prezencie od dzieci z przedszkola PUCHATEK własnoręcznie zrobione bransoletki. Dziękujemy za wizytę w naszej szkole.

kulisy powstania filmu - Grupa Żabki  https://www.youtube.com/watch?v=KptYsnnnZnQ&t=76s

kulisy powstania filmu - Grupa Smerfy i Puchatek https://www.youtube.com/watch?v=sXsu8VXagrY&feature=youtu.be
Elżbieta Bekier, Magdalena Nogaj
Copyright © 2020. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube