• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Szkolne wydarzenia

30 marca w Szkole Podstawowej nr 2 po raz kolejny odbył się Dzień Otwarty,  tym razem   w  budynku Gimnazjum nr 1, który już od 1 września 2019 roku będzie  już oficjalnie nową siedzibą szkoły. W tym dniu wszystkim zgromadzonym towarzyszyła  fantastyczna atmosfera,  połączona z nauką i zabawą.

Wszystko to wokół głównego motywu  tego popołudnia , jakim były - Bajki i Baśnie.  Po wystąpieniu Dyrektora Szkoły, uczniowie klasy drugiej zaprezentowali piękne przedstawienie pt.  „Zamieszanie w Krainie Bajek”.  Piękna scenografia, muzyka, kostiumy i czarująca gra aktorów przeniosła nas powoli w krainę bajek, gdzie powstało niezłe zamieszanie. Następnie, aby pozostać w klimacie bajkowym,  zaprezentowano filmy animowane zrealizowane przez dzieci przedszkolne podczas warsztatów animacji poklatkowej. W tym dniu  pokazaliśmy naszą szkołę przygotowaną do ośmioletniej przygody dziecka po krainie wiedzy i dobrego wychowania. Dzieci mogły „przymierzyć się” do szkolnych ławek, uczestniczyły w krótkich lekcjach, w grach i zabawach ruchowych, wzięły udział w pokazie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Kandydaci na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 uczestniczyli w multilingwistycznym warsztacie – lektorki naszej  szkoły zachęciły dzieci do nauki języków obcych: angielskiego i niemieckiego. To właśnie te języki sa zamieszczone w ofercie edukacyjnej szkoły. W szkole jest realizowanych kilka projektów edukacyjnych i profilaktycznych. W  tym dniu zaprezentowano kilka z nich. Były to : Dwójkowa Akademia Tenisowa, SuperKoderzy, którzy sami budują roboty i programują je oraz Lekkoatletyka dla Każdego .  Oprócz tego zaproponowano warsztaty o tematyce matematycznej, historycznej,  zdobienie jajek i wykonywanie kartek pn. „Zaczarowany Ołówek”, szachy oraz  Teatr w Pudełku. Nie mogło zabraknąć  oczywiście eksperymentów i pokazów naukowych w sali biologiczno – matematyczno – chemicznej. Ten pokój to prawdziwa Skarbnica Wiedzy. W tym dniu dzieci mogły spróbować swoich sił w różnych dziedzinach, co zostało nagrodzone dyplomami, medalami i innymi nagrodami. Zabawa i atmosfera tego wydarzenia była radosna,  jak ten piękny i słoneczny dzień. Chętni mogli się również wpisać do Kroniki Szkolnej, w której są dokumentowane  najważniejsze wydarzenia szkoły. Taki papierowy Facebook. Podczas imprezy nie mogło zabraknąć oczywiście poczęstunku, który przygotowali niezawodni rodzice oraz nauczyciele. Pan Andrzej serwował wszystkim dzieciom darmową megawatę. Dziękujemy  wszystkim uczniom i rodzicom za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia. Dziękujemy  za wsparcie i miłe słowa, które są dla nas bardzo  ważne w tym trudnym dla wszystkich okresie. Dziękujemy  również Pani Dyrektor i nauczycielom Gimnazjum nr 1 za przychylność i udostępnienie budynku szkoły.
Spotkanie przyciągnęło wiele rodzin. Atrakcji było na tyle dużo, że nowym znajomym trudno było opuścić szkolne sale i wrócić do domu. — Mamy nadzieję, że spotkamy się z Wami już we wrześniu .

Przedstawienie "Zamieszanie w Krainie Bajek" ( fragmenty)

Nasza "FOTOBUDKA"
Filmy animowane realizowane przez dzieci :
 
Porwanie  - grupa MISIE ( PP 2)
Kosmiczna Podróż - grupa BIEDRONKI (PP 2)
Przemiana - grupa ŻABKI (PP 1)
Lustereczko grupa SMERFY ( (PP 1 ) i PUCHATEK
Zielony Przyjaciel - grupa JARZĘBINKI (PP 2) 
Elżbieta Bekier
 
Copyright © 2020. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube