• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Informator

W ramach projektu "SPORT DLA WSZYSTKICH"- po pograniczu Nysko- Jesenickim, dla uczniów naszej szkoły organizowany jest trzydniowy rajd w dniach 06.06 - 08. 06 na trasie Głuchołazy- Ćerna Voda- Złoty Stok-Paczków.

Dwa noclegi w pensjonatach 6-7czerwca; Ćerna Voda oraz 7-8.06 Złoty Stok. Powrót z Paczkowa autobusem, przewóz rowerów zapewniony. Pełne wyżywienie, profesjonalne przygotowanie i obsługa rajdu. Udział bezpłatny poza składką na ubezpieczenie za granicą (ok. 30 PLN)
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA !!! Proszę o zgłaszanie się pod deklaracje zgody od rodziców.

Kontakt: Krzysztof Kowalczyk, Elżbieta Bekier

WARUNKI UCZESTNICTWA:

Dobry stan zdrowia i kondycja pozwalająca na pokonanie na rowerze w ciągu jednego dnia do 40 km. Dostateczne umiejętności jazdy na rowerze. Cechy charakteru: rozwaga, dyscyplina uczynność. Aktualny dowód osobisty lub paszport.

WYPOSAŻENIE:

Sprawny technicznie i wyposażony zgodnie z przepisami rower w tym zapasowe dętki i niewielki zestaw naprawczy. Kask rowerowy i kamizelkę odblaskową. Okulary przeciwsłoneczne i czapkę. Sakwy boczne lub boksy bagażowe, trzydniowe zaopatrzenie odzieży na aktualne warunki pogodowe oraz przybory toaletowe z ręcznikiem. Niewielki zapas napojów lub gotówkę na ich zakup w Kć i PLN

PROGRAM RAJDU:

1 Dzień: Wyjazd godz. 11.30, przejazd do Ćernej Vody, godz. 14.30 zakwaterowanie, godz. 15.00 obiad, godz. 16.00 zajęcia wspólne, godz. 19.00 kolacja, godz. 20.00-22.00 czas wolny. godz. 22.00 toaleta i nocleg.

2 Dzień: Godz. 8,00 pobudka , toaleta, godz. 8.30-9.30 śniadanie, godz. 9.30 pakowanie i przygotowanie do przejazdu. Godz. 10,30 przejazd do Raci Udoli 25 km. . Godz. 14.00 biwak w Raci udoli. Godz 15.00 przejazd do Złotego Stoku. Godz. 17.00 zakwaterowanie, godz. 17.30 obiadokolacja. Godz. 19.00-21,30 czas wolny zajęcia w grupach. Godz. 22.00 toaleta i nocleg.

3 Dzień : Godz. 8,00 pobudka , toaleta, godz. 8.30-9.30 śniadanie, godz. 9.30 pakowanie i przygotowanie do przejazdu. Godz. 10,30 przejazd do Kozielna 10 km. Godz. 12.00 biwak w Kozielnie. Godz 13.00 przejazd do Paczkowa na Rynek. Godz. 14.00 Zakończenie rajdu. Przejazd grup z Głuchołaz i Zlatych hor pod Halę Sportową, pakowanie sprzętu i odjazd autokarem.

OPIS TRASY GRUPY GŁUCHOŁAZY 1 DZIEŃ - 26 KM. (trasa niebieska i fioletowa)

START: GŁUCHOŁAZY Plac przy PSP 2 – PRZEJAZD W KIERUNKU PRZEJŚCIA GRANICZNEGO GŁUCHOŁAZY- MIKULOVICE – za przejściem wjazd na drogę rowerową po lewej stronie dojazd do MIKULOVIC ( POŁĄCZENIE GRUP - przy dworcu kolejowym) – VELKE KUNICE – (456) STAR ČERVENÁ VODA – ČERNÁ VODA. – META

                                                                  HARMONOGRAM IMPREZY

                                                                                        OPIS TRAS

 

Copyright © 2018. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube