• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Informator

Uczniowie naszej szkoły oraz Stowarzyszenie Wspierania PSP2 walczy o powstanie na terenie boiska i terenie przynależnym do szkoły-Ścieżki Zdrowia.Taki obiekt  byłby miejscem do spotkań, ćwiczeń  i nauki nie tylko dla uczniów naszej szkoły, ale całej społeczności lokalnej.

Ścieżką Zdrowia pobiegniemy
Ścieżkę zdrowia wygrać chcemy
Jeśli wiesz, że ruch to zdrowie -
Oddaj głos i już gotowe !!!

Obok naszej szkoły znajduje się Świetlica Socjoterapeutyczna dla dzieci z rożnymi dysfunkcjami. Te dzieci również mogłyby korzystać ze ścieżki pod opieką dorosłych. Organizujemy festyny rodzinne i sportowe, w których biorą udział
mali i duzi. Działania te będą sprzyjały aktywizacji całej społeczności szkolnej oraz uatrakcyjnieniu lekcji wychowania fizycznego, biologii oraz festynów i imprez. Dzieciom obecnie brakuje ruchu i aktywności fizycznej, taka ścieżka zdrowia byłaby dla nich dobrą alternatywą na spędzanie czasu wolnego.
Za dotację byłby sfinansowany zakup  i montaż urządzeń, tablic oraz przygotowanie i ogrodzenie terenu Ścieżki Zdrowia.

Od poniedziałku 22 maja 2017 będzie można oddać głos na naszą inicjatywę : "Dwójkowa Ścieżka Zdrowia"
Głos można oddać na stronie :

 http://todlamniewazne.pl/inicjatywa,1308,dwoacutejkowa-sciezka-zdrowia.html

Na jeden adres e -mail można oddać jeden głos
Dodatkowo można skorzystać z opcji "dotuj". Za każde wpłacone 5 zł otrzymamy 1 pkt. Zebrana kwota będzie dodana do przyznanej dotacji. Będą też przyznane nagrody specjalne. Z głosowania Internautów dotację otrzyma 20 projektów. Do przyznania jest 300 000 zł.

link do wpłat

https://pomagamy.im/projekt/13357/DW%C3%93JKOWA%20%C5%9ACIE%C5%BBKA%20ZDROWIA

 https://www.youtube.com/watch?v=DU6VOZBtjUU

"Jeśli jesteś w złym humorze
Ścieżka Zdrowia Ci pomoże !!!"

Copyright © 2018. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube