• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Informator

W dniu 14 czerwca w PSP nr2 w Głuchołazach odbył się długo oczekiwany przez wszystkich „DZIEŃ SPORTU”. W tym dniu podsumowaliśmy wybitne, jak co roku osiągnięcia sportowe naszych uczniów.

Ten niezwykły dzień  rozpoczęli uczniowie kl. III b piosenką "Sportowe marzenia".

Następnie odbyło się rozstrzygniecie Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Szkoły w kat. dziewcząt i chłopców. Najlepszym sportowcem wśród chłopców został, Jakub Zając z klasy Vb natomiast wśród dziewcząt, Lena Kowalska z kl. IVa

Po plebiscycie dzieci zaliczały konkurencje sportowe. Wśród wielu atrakcji znalazły się miedzy innymi: loteria fantowa z ciekawymi i cennymi nagrodami, stoiska z domowymi wypiekami, grill z barem sałatkowym, malowanie twarzy i inne atrakcje. Kolejnym punktem programu imprezy był...Finał „Mam Talent i Promuję Zdrowie”, który był podsumowaniem  dwumiesięcznego projektu edukacyjnego, Celem inicjatywy było popularyzowanie  i rozwijanie umiejętności uczniów oraz promocja zdrowego stylu życia. W tym czasie uczniowie przygotowywali swoje występy, a  na lekcjach wychowawczych rozmawiali o swoich pasjach i  „zdrowych” sposobach na spędzanie wolnego czasu, bez alkoholu, narkotyków i innych dopalaczy. W ramach projektu  uczniowie  wykonywali również prace plastyczne na temat swoich pasji  zainteresowań. Prace te również brały udział w konkursie. Nagrodę specjalną w konkursie otrzymali uczniowie klasy II c, a pierwsze miejsce zdobyły: Natalia Pawlik i Oliwia Ledwoń.
Finał  rozpoczęła  klasa III b piosenką "Dziki taniec" oraz klasa VI b, która zaprezentowała nam formę kabaretową pt. „Żyj zdrowo”. Uczniów przygotowała pani Joanna Szczeblowska. Następnie, na scenie zaprezentowali się wszyscy uczestnicy konkursu.

W przerwie konkursu klasa 1a zaprezentowała przedstawienie o misiu, z którym wystąpiła podczas Dnia Pluszowego Misia.

Pomimo  tremy dzieci zaprezentowały się znakomicie, a Jury jak zwykle miało problem z wyłonieniem zwycięzców.  W kategorii klas I - III wygrali: Michał Zabłocki I a, Martyna De Cao oraz zespół „Tęczowe dziewczyny” z klasy III c. W kategorii klas IV – VI wygrali Julia Śnieżek z klasy V oraz Bianka Piasecka i Emilia Gancarz z kl. VI b.

Dziękujemy również wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie w naszą inicjatywę.

Dzień Sportu i projekt „Mam Talent i Promuję Zdrowie”  były sfinansowane przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw PSP2, Burmistrza Głuchołaz i Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz wielu Szanownych Sponsorów. Wszystkim Serdecznie Dziękujemy !!!

 • Artur Wiktorski,
 • Magda Pross -„ Galeria fryzur”
 • Kamila Pabjanek - Salon fryzjerski
 • Maria Hadała – Fryzjerstwo damsko- męskie,
 • Justyna Dolińska – Salon Fryzjerski,
 • Małgorzata Kowalska - „Parzona Cafe”
 • Zbigniew Juziuk- Piekarnia,
 • Restauracja „Cykady”
 • Punkt stylizacji paznokci -„ Sweetgirl”
 • Justyna Muszyńska- „Pizza Romano”
 • Magda Zelek – Salon fryzjerski „Magda”
 • Aleksandra Witek– Sklep odzieżowy „Ola”
 • Małgorzata Wiktorska- Salon kosmetyczny „Afrodyta”
 • Andrzej Macjon – „Sklepik Szkolny”
 • Marek Przywara – Sklep motoryzacyjny „Dromader”
 • Państwo Jolanta i Krzysztof Zielińscy- „ INTERMARCHE”
 • Rodzice i opiekunowie uczniów.

 

Copyright © 2018. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube