• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Informator

W naszej szkole cały tydzień przygotowywaliśmy się do Dnia Kropki, czyli Dnia Kreatywności, Odwagi i  Pomysłowości. Dzieci  poznawały historię Vashti, tworzyły swoje kropki, drzewa talentów, kropkowy zwierzyniec i  opisywały przygody Kropki.

  „Kropka” towarzyszyła dzieciom  na matematyce, j. polskim, angielskim,  plastyce i muzyce. Pomysłów dzieci miały wiele i o to też chodzi w tym święcie, aby dzieci uwierzyły w swoją siłę, w to, że mają wielką moc - swoje talenty, które dają im odwagę i siłę. Uczniowie i wychowawczynie klas 1-3 ułożyły wielką kropkę z kolorowych kropek. Każda klasa układała swoją kropkę, z której później uczniowie stworzyli wielką kolorową Kropkę.
W tym dniu uczniowie i nauczyciele w naszej szkole byli szczególnie kreatywni. W klasach IV - VIII, uczniowie klasy VI b jako pierwsi odgadli hasło ( KREATYWNOŚĆ) i spisali najwięcej autorów, ukrytych w kodach QR sentencji. Drugie miejsce zdobyła klasa VIII b. Najaktywniejszą Kropką - poszukiwaczką, została Amelia Kisiel z klasy VI b. Uczniowie, którzy wygrali w konkursie, zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.Zabawa zmuszała do myślenia, dlatego gratulujemy uczniom, którzy szczególnie zaangażowali się w poszukiwania.

film
https://youtu.be/Izo3kSBbzDc

 Uczniowie z naszej szkoły za udział w projekcie otrzymali pamiątkowe podziękowanie o Vashti :)

Elżbieta Bekier

Copyright © 2019. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube