• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Informator

Już trwają zapisy na obóz językowo-szkoleniowy EUROWEEK Szkoła Liderów - tylko dla uczniów klas IV-VIII. Zapisy trwają do 12.10.2018 r.

Termin obozu: 14-18 listopada 2018 r.  Wyjazd środa ok. 15:00; powrót niedziela ok.12:00)

Miejsce:
Fundacja Euroweek tydzień przed terminem przyjazdu informuje w jakim ośrodku będzie dana  grupa zakwaterowana (wszystkie ośrodki są o podobnym standardzie), w miejscowościach: Międzygórze, Różance, Długopole Zdrój, Długopole Dolne lub Lądek Zdrój. (Ziemia Kłodzka, woj. Dolnośląskie).

Koszt: 430 zł (w tym: Pobyt 4 noclegi + 3 posiłki dziennie w dniu 2, 3 i 4. Obóz zaczyna się kolacją i wieczornymi zajęciami, kończy się 5 dnia śniadaniem  i wyjazdem do domu + transport busem). Zapisy do 12 października 2018 r
.  u pani H. Gospodarczyk wraz z wpłatą zaliczki w wysokości 100 zł

Co to jest Euroweek?

EUROWEEK jest programem edukacyjnym dla dzieci, młodzieży i dorosłych dostosowany do wieku uczestników.  Dla nas zajęcia odbywają się w dwóch grupach z klasy 4-6 oraz klasy 7-8.  Ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników oraz  umiejętności współdziałania w zespole. Ponadto program rozwija inteligencję, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność. Jest prowadzony przez wolontariuszy z całego świata, którzy mają za zadanie pomagać uczestnikom w poszerzaniu ich horyzontów w zakresie różnych kultur oraz podnosić umiejętności potrzebne do międzynarodowej współpracy. W tym celu wolontariusze przekazują informacje z zakresu historii, ekonomii, turystyki, kultury oraz mieszkańców i tradycji swoich krajów w sposób interaktywny, jak również bardzo osobisty, a co za tym idzie, niezwykle przystępny, co sprzyja zapamiętywaniu i rozumieniu poruszanych zagadnień. Na obozie można poznać również inne języki, takie jak: hiszpański, francuski, włoski, rosyjski, suahili, języki azjatyckie i dialekty wolontariuszy, a co za tym idzie, poznać kultury obecne na siedmiu kontynentach świata.  Program rozwija u uczestników poczucie pewności siebie poprzez zróżnicowane zadania, mające na celu integrację grupy i budowanie teamu, a także poprzez warsztaty językowe, odgrywanie ról, prezentacje, zabawy, rozmowy motywacyjne oraz dyskusje grupowe z wolontariuszami. Mottem Programu jest: Każde wydanie Euroweek jest zabawne i różnorodne. Obóz kończy się uzyskaniem certyfikatu ze szczegółowym wykazem zajęć szkolenia.

Przykładowy rozkład zajęć w ciągu dnia oraz więcej informacji na http://euroweek.pl/pl/

Zdjęcia z poprzednich obozów Euroweek w galerii na stronie internetowej szkoły.

            Z A P R A S Z A M Y   S E R D E C Z N I E !!!

Copyright © 2019. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube