• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Biblioteczne

Nareszcie zostali pasowani na czytelników...

 

28 lutego 2012 roku uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników.

Nasi pierwszoklasiści przyszli do szkoły wystrojeni w galowe stroje i  bardzo podekscytowani.

Nie mogli doczekać się chwili, kiedy zostaną pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej.

klasa 1 a                                                                               klasa 1 b

Nareszcie zostali poproszeni do sali gimnastycznej, gdzie czekała na nich niespodzianka - program artystyczny

przygotowany przez kolegów z klasy 2 b pod kierunkiem pani Beaty Świerczewskiej.

Była to inscenizacja bajki "Szewczyk Dratewka".

Piękne dekoracje, kolorowe stroje i dowcipna gra małych aktorów spotkała się z uznaniem.

Zostali oni nagrodzeni gromkimi brawami.

Pani Dyrektor wręczyła pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy, a pani bibliotekarka poprosiła ich

o przejście do biblioteki, gdzie poznali prośby książki i złożyli przyrzeczenie.

Następnie pani Bożena Solecka wypożyczyła każdemu dziecku jego pierwszą książkę.

Mamy nadzieję, że następne wizyty w bibliotece szkolnej będą dla nowych czytelników równie ważne.

klasa 1 a klasa 1 b

Więcej zdjęć w GALERII.

 

Copyright © 2022. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube