• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Biblioteczne

W dniu 25 stycznia  uczniowie klasy IV b wzięli udział w lekcji bibliotecznej w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Głuchołazach pt." Czy możliwe jest zwycięstwo bez przegranych".

Lekcję przeprowadziła p. Magdalena Beztroska - szkoleniowiec, trener, akredytowany Coach ACC i pracownik Biblioteki

Uczniowie zastanawiali się, jakie są plusy i minusy rywalizacji i współpracy. Zadawali bardzo dużo pytań, byli niezwykle aktywni i kreatywni. Warsztaty stworzone zostały w oparciu o książkę autorstwa Gab Heller "Czy można przekonać olbrzymów?". Zajęcia na pewno dały dzieciom dużo do myślenia i jednak w konsekwencji zauważyli, że dobra współpraca daje efekty, a jeśli rywalizacja , to tylko zdrowa, np. cyt. "Kto szybciej zje arbuza"

Na koniec każdy uczeń wykonał samodzielnie bransoletkę z koralików, z których była ułożona nazwa mocnej strony dziecka. Bardzo dziękujemy p. Magdzie i p. Gosi z Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Głuchołazach za możliwość wzięcia udziału w w tak ciekawych warsztatach i za niezwykle miłą atmosferę, z serduszkiem.

M. Nogaj. E. Bekier

Copyright © 2022. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube