• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Edukacja wczesnoszkolna

„Każdy z nas jest inny”, czyli jak rozmawiać z dziećmi o niepełnosprawności. Jeżdżą na wózku inwalidzkim lub poruszają się o kulach. Niektórzy mają odmienne rysy twarzy. 

Jeszcze inni mówią mało lub niewyraźne. Swoją odrębnością przyciągają uwagę. Gdy mijamy ich na ulicy, taktownie odwracamy wzrok. Współczujemy, żałujemy, litujemy się. Nauczono nas, że „nie wypada” przyglądać się i śmiać. Klasa 3a przeprowadziła tygodniowy cykl zajęć o niepełnosprawności. Dzieci uczyły się tolerancji, empatii ale również AKCEPTACJI drugiego człowieka. Każde dziecko- osoba dorosła , bez względu na to jak wygląda lub na co choruje, potrzebuje akceptacji i kontaktu z drugim człowiekiem. Pomimo swoich ograniczeń każda osoba niepełnosprawna posiada również swoje możliwości, mocne strony , „talenty”. W klasie został ogłoszony konkurs plastyczny „Mój niepełnosprawny przyjaciel”. Dzieci zachwyciły swoją kreatywnością oraz zrozumieniem tematu. Jury konkursu w składzie , nauczyciele: Joanna Rogalska oraz Robert Sidor wyłonili zwycięzców.

Wyniki konkursu:
I MIEJCE zajął Szymon Poloczek
II MIEJCE : Kaja Drozda, Natalia Mazurek
III MIEJSCE : Julia Bartula, Adam Kokociński
Wyróżnienia otrzymali: Antoni Bagnicki, Wiktor Fiałkowski, Maja Keler, Jakub Kobos, Marcel Kulig, Antoni Gawlik, Hanna Przyszlak, Emilia Prościak. GRATULUJEMY !!!
Pamiętajmy! KAŻDY Z NAS JEST INNY …CZYLI WYJĄTKOWY !

Copyright © 2021. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube