• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Edukacja wczesnoszkolna

 

Dzieci z klasy I c w środę 23 września 2015 roku pojechały do Nysy na warsztaty zorganizowane w ramach akcji "MAJSTERKOWO  Z  CASTORAMĄ" .

  Zajęcia te odbywają się w sklepach Castorama na terenie całej Polski. Klasa I c była pierwszą grupą dzieci ,która zawitała z Głuchołaz.  Warsztaty prowadzone są w 4 blokach: środowisko, energia, drewno oraz dekoracje. Celem warsztatów jest rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie ich wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych a także zwiększanie wiedzy i świadomości ekologicznej. Dzieci pod okiem specjalistów z Castoramy wykonują samodzielnie własne zabawki, użyteczne przedmioty lub tworzą piękne dzieła z zakresu malarstwa i  rzeźby. Warsztaty dostosowane są do grup wiekowych.


Klasa I c wzięła udział w zajęciach dekoracyjno-plastycznych. Dzieci wykonywały obrazki dotyczące jesiennego ogrodu oraz „bawiły” się w rzeźbiarzy , którzy  tworzyli  w modelinie   kolorowe zwierzęta .

-

-

ZABAWA W ARTYSTĘ BYŁA BARDZO KREATYWNA !!!!!!!!!!! Wyobraźnia , zwinne rączki i paluszki, pastele olejne , kredki, modelina i plastelina  fruwały nad stołami.

-

-

Został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny zorganizowany przez pracowników sklepu.

I MIEJSCE zajął MAKSIU RYDZ

II MIEJSCE- OSKAR GACH------------------------- III MIEJSCE- MARTYNKA KOKOT

-

Ale to nie koniec miłych niespodzianek . Organizatorzy "Warsztatów MAJSTERKOWO" nagrodzili wszystkie dzieci. Byli zachwyceni twórczością uczniów, więc każdy uczestnik zajęć otrzymał torbę prezentów z honorowym dyplomem ukończenia warsztatów .

-


Uczniowie klasy I c wraz z wychowawcą  p. Joasią Rogalską dziękują wszystkim rodzicom za czynny udział w warsztatach i opiekę .

DZIĘKUJEMY !!!!!!!!!


Copyright © 2019. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube