• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Edukacja wczesnoszkolna

Jak co roku Nasza Szkoła przyłączyła się do obchodów Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia, organizowanego przez Centrum Kultury:Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną- oddział dla dzieci w Głuchołazach.25 listopada na scenie Centrum Kultury zaprezentowała się klasa 1 „c” wykonując piosenkę pt. „ Kilku kumpli weź” z ulubionej bajki wszystkich dzieci Kubusia Puchatka.

W tym roku pierwszoklasiści zaprosili do wspólnego występu swoich starszych kolegów z Liceum Ogólnokształcącego w Głuchołazach. Niespodzianką dla uczniów było przybycie ze Stumilowego Lasu KUBUSIA PUCHATKA, który razem bawił się z dziećmi na scenie.

Uczniowie z klasy 1 „c” wraz z wychowawcą panią Joasią Rogalską dziękują rodzicom, babciom za pomoc w trakcie występu, pani Małgosi Golanowskiej – Hefczyc , uczniom z LO za   „radosną śpiewającą zabawę”.

Gratulujemy również wszystkim uczniom z Naszej Szkoły, którzy zdobyli nagrody w konkursie plastycznym i literackim związanym z pluszowym misiem. W imieniu szkoły dziękujemy również nauczycielom , którzy przygotowali dzieci do konkursów.

Konkurs plastyczny

kategoria kl. I-III

II nagroda  Hanna Sikora, kl. 2 a (opiekun J. Midor)

III nagroda  Ania Babik, kl. 2 b ( opiekun. A. Podkowska)

Wyróżnienia

Martyna Sztogryn, kl. 2 c (opiekun B. Solecka)

Basia Moroz, kl. 2 b (opiekun A. Podkowska)

Ania Rychlewska, kl. 2 b (opiekun A. Podkowska)

Sommer Lake, kl.2 c(opiekun B. Solecka)

Wyróżnienia kategoria kl. IV- VI

Maja Skowrońska, kl. 6a ( opiekun J. Szczeblowska)

Nikola Sznajder, kl. 6a ( opiekun J. Szczeblowska)

Konkurs literacki(równorzędne nagrody)

Piotr Skwierczyński kl. 2 a ( opiekun B.Baran-Michałek)
Oliwia Jaworska kl. 2 a (opiekun J. Midor)

Michał Mendrychowski kl. 4 b ( opiekun J. Janusz)

Oktawia Szuper kl.6 b (opiekun J. Janusz)

 

Zobacz i posłuchaj

 

Copyright © 2020. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube