• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Edukacja wczesnoszkolna

Dnia 4 grudnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nysie wraz z Radiem Nysa FM, odwiedzili uczniów klas pierwszych naszej szkoły w ramach akcji „Bądź Widoczny ! Bądź Bezpieczny !” Pani policjantka mł. aspirant Beata Rudzińska przypomniała dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze.

Pani mł. aspirant uświadomiła pierwszoklasistom z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się podczas drogi do i ze szkoły. Funkcjonariusze wskazywali miejsca, w których nie należy przechodzić. Uczulali dzieci na to, że nie powinny podczas przechodzenia na drugą stronę drogi biegać, podskakiwać, zatrzymywać się. Przypominali o tym jak niebezpieczne mogą być zabawy w pobliżu drogi oraz jak ważne jest posiadanie elementów odblaskowych na plecaku lub na odzieży. Wszystkie dzieci z klas pierwszych otrzymały w prezencie element odblaskowy, kolorowankę.

Patronem honorowym akcji „Bądź Widoczny! Bądź Bezpieczny!” jest przewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego pan Norbert Krajczy.

Uczniowie klas pierwszych zostali również zaproszeni do udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez Radio Nysa FM dotyczącym bezpieczeństwa na drodze.

Uczniowie klasy 1a ,1 b oraz 1 c wraz z wychowawcami dziękują policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Nysie oraz pani mł. aspirant Beacie Rudzińskiej z Komendy Policji w Głuchołazach , dziennikarzom z Radia Nysa FM oraz Naszej Pani Dyrektor Elżbiecie Kozdraś za zorganizowanie zajęć warsztatowych dotyczących bezpieczeństwa na drodze.

Copyright © 2020. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube