• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Edukacja wczesnoszkolna

W tym roku Mikołaj zabrał  dzieci z klas 2a i 3a wraz z wychowawczyniami na wycieczkę do Wrocławia. Najpierw zaprosił je do Capitolu, gdzie mogły obejrzeć rewelacyjny spektakl muzyczno-teatralny "Trzy wesołe krasnoludki".

 

 Najpierw zaprosił je do Capitolu, gdzie mogły obejrzeć rewelacyjny

spektakl muzyczno-teatralny "Trzy wesołe krasnoludki".

 Przedstawienie zachwyciło dzieci muzyką na żywo, przepięknymi strojami i wielkim ekranem.

Następnie czekały  dwa tramwaje retro: "Juliusz" i "Baba Jaga", które zabrały dzieci na bajeczną, dwugodzinną przejażdżkę ulicami Wrocławia.

W połowie trasy tramwaje zatrzymały się pod Halą Ludową i uczniowie mogli trochę pospacerować.

Ale największa niespodzianka czekała na Jarmarku Bożonarodzeniowym, na Starym Rynku.

 Po zabawach w "Bajkowym Lesie" i kupieniu pamiątek na straganach, dzieci, razem z tłumem  ludzi zgromadzonych na Rynku, powitały Mikołaja i panią Ambasador z Finlandii.

  Miały też swój udział w uroczystym rozświetleniu choinki.

  Wszyscy bardzo zmęczeni,

 ale pełni niesamowitych wrażeń wrócili do Głuchołaz,

 gdzie czekali stęsknieni rodzice.

 Uczniowie, wychowawczynie p. Gosia i Jola dziękują rodzicom za pomoc,

 a panu Tadeuszowi za organizację wycieczki.

 

Copyright © 2020. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube