• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Edukacja wczesnoszkolna

W ramach ogólnopolskiego programu ZDROWE – NIETRUDNE, do którego we wrześniu przystąpiła klasa II b odbyła się bardzo ciekawa lekcja warsztatowa w niedawno otwartym  lokalu PARZONA CAFE.

Celem programu „Zdrowe - nietrudne” jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród uczniów klas 1-3 ze szkół podstawowych na terenie całego kraju.Program „Zdrowe – nietrudne” przygotowano, by kształtować i wspierać pozytywne nawyki żywieniowe, promować zdrowy tryb życia i wychować zdrowe pokolenia, dlatego też dzięki uprzejmości pani Małgosi Kowalskiej dnia 19 kwietnia od 8.30 klasa II b brała udział w niezwykłej lekcji o zdrowym odżywianiu.

Po przywitaniu p. Małgosia przygotowała dla nas mały test- krzyżówkę, sprawdzający naszą wiedzę o zdrowym jedzeniu.

Następnie po krótkiej pogadance, każdy z nas przy wspólnym, pięknie przygotowanym stole komponował swoją zdrową kanapkę. Stół obfitował w przeróżne pyszne zdrowe warzywa, kiełki, twarożek, sałatę i oczywiście pieczywko ze zdrowej ciemnej mąki. Do kanapek dzieci otrzymały soki wyciskane ze świeżych warzyw i owoców. Po wspólnym śniadaniu p. Małgosia zaproponowała zajęcia plastyczne oczywiście na temat zdrowego odżywiania.

- Jednak wszystko co dobre szybko się kończy i... musieliśmy wracać do szkoły na tradycyjne lekcje.

To spotkanie na pewno pozostanie nam w pamięci bo - „Klasa II b bardzo zdrowo odżywia się!”. Dziękujemy p. Małgosi Kowalskiej za uprzejmość i za te wspaniałą lekcję i na pewno całą klasą odwiedzimy Panią i Parzona Cafe już wkrótce !

Copyright © 2019. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube