• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Edukacja wczesnoszkolna

W piątek 20 maja uczniowie z klasy 1 c wraz z wychowawcą p. Joasią zostali zaproszeni przez przedstawicieli Polskiego Związku Wędkarskiego – Koło Głuchołazy oraz Nadleśnictwo Prudnik  na wycieczkę krajoznawczą .

 KLASA 1 c odkrywa piękno Jeziora Łączki

Jezioro Łączki to zadbany zbiornik wodny , którym opiekują się wędkarze.

Na dzieci czekał pan leśnik , który opowiedział o rodzajach drzew , lasów itp. Dzieci razem z rodzicami sprzątały okolicę jeziora , były gry i zabawy sportowe oraz ognisko z przepysznym poczęstunkiem. Każde dziecko dostało również na pamiątkę drobne upominki od Nadleśnictwa Prudnik oraz od członków Koła Wędkarskiego Głuchołazy. To była bardzo udana i wspaniała wycieczka na świeżym powietrzu.

 Dzieci z panią Joasią dziękują rodzicom i dziadkom za opiekę

p. Łucji, p. Anecie, p. Krysi, p. Jackowi , p. Józefowi 

Dziękujemy wszystkim sponsorom za zaangażowanie w organizację wycieczki:

Panu Jackowi Dolińskiemu, przedstawicielom Polskiego Związku Wędkarskiego – koło Głuchołazy, Nadleśnictwu Prudnik,

p. Zbyszkowi Dąbrowskiemu- Bus Fan, p. Dorocie Chodera ze sklepu papierniczego Grafit.

Copyright © 2019. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube