• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Edukacja wczesnoszkolna

Program ten powstał przy okazji wejścia w życie nowej ustawy o żywieniu w szkołach, zakładającej wdrażanie działań promujących odpowiednie nawyki żywieniowe, by ograniczyć problemy nadwagi i otyłości wśród dzieci.

Klasa II b w Ogólnopolskim Programie

„Zdrowe-nietrudne”

 

Akcja „Zdrowe - nietrudnie” rozpoczęła się we wrześniu 2015 i trwała do czerwca 2016 roku, a jej celem jest propagowanie wśród najmłodszych uczniów zdrowego stylu życia poprzez prowadzenie lekcji tematycznych, spotkań z ekspertami żywienia i mistrzem kuchni, przekazywanie rzetelnych, merytorycznych informacji w sposób ciekawy i przystępny dla najmłodszych, nauka przez zabawę. Głównym zadaniem programu jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród uczniów klas 1-3 ze szkół podstawowych w całej Polsce oraz, pośrednio, edukowanie dorosłych.

Od września 2015 r. klasa II b została zakwalifikowana do programu i otrzymała materiały dydaktyczne , karty pracy oraz książki zawierające 5 zasad zdrowego stylu życia. Zrealizowaliśmy wszystkie niezbędne karty pracy, wykonaliśmy plakaty, odbyło się spotkanie z p. pielęgniarką, razem z rodzicami podczas zajęć przyrządzaliśmy zdrowe kanapki, uczestniczyliśmy w warsztatach o zdrowym odżywianiu w „Parzona Cafe” . Klasa wzięła również udział w konkursie na zaprojektowanie „Zdrowej kanapki”, a wśród wyróżnionych z całej Polsce znaleźli się  uczniowie naszej klasy II b ; Ania Babik, Zuzia Kubowicz, Kamil Garnek i Dawid Prościak. BRAWO!!!

Na zakończenie została wykonana praca konkursowa, a klasa otrzymała certyfikat udziału w programie

Copyright © 2019. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube