• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Edukacja wczesnoszkolna

W środę 21 września o godz. 9.00 klasa II c z wych. Joanną Rogalską i klasa III b z wych. Agnieszką Podkowską i opiekunami wyjechały na biwak do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Pokrzywnej. Po przyjeździe wszyscy zostawili bagaże i udali się do siedziby Parku Krajobrazowego na lekcję edukacyjną.

Następnie pod opieką wspaniałego przewodnika pana Janusza Husaka rozpoczęliśmy wędrówkę ścieżką dydaktyczno- przyrodniczą Doliną Bystrego Potoku przez Gwarkową Perć na Biskupią Kopę. Musieliśmy pokonać  kawałek niebieskiego, nieco trudniejszego szlaku, aby wspinać się już łagodniejszym żółtym szlakiem na Kopę.

 

Po 2,5 godzinnej wędrówce dotarliśmy do Schroniska, gdzie czekała na nas… pyszna zupa pomidorowa! Nasz pobyt w schronisku przedłużył się gdyż musieliśmy przeczekać ulewę. Po całodniowej pieszej wycieczce ok. 17.30 troszeczkę zmęczeni, ale szczęśliwi dotarliśmy do miejsca naszego pobytu, gdzie czekały na nas pieczone kiełbaski, gry, zabawy i pląsy przy ognisku.

Szybko się ściemniło, nadszedł czas na toaletę i… wymarzoną noc bez rodziców. Następnego dnia zjedliśmy na śniadanie pyszne tosty z jogurtami i herbatką. Jednak wszystko co fajne szybko się kończy… przyjechali nasi starsi koledzy i koleżanki z klasy V, a my musieliśmy wracać do domu. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wycieczkę

Copyright © 2019. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube