• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Edukacja wczesnoszkolna

Za nami VIII Rajd Babie Lato w Górach Opawskich i 8 raz uczniowie naszej szkoły biorą w nim udział. Na początku były to tylko dwie grupy: uczniowie klas młodszych: pani Małgorzaty Koniecznej i pani Jolanty Midor wraz z rodzicami.

W kolejnych latach zaczęły dołączać inne grupy. W tym roku na 11 zgłoszonych grup szkolnych , aż 6 to uczniowie naszej szkoły wraz z całymi rodzinami. Były to klasy: 1a - opiekun  Małgorzata Konieczna, 2b - opiekun Alicja Bławicka, 3a - opiekun Jolanta Midor, 3b - opiekun Agnieszka Podkowska, 3d - opiekun Beata Baran-Michałek, 5b - opiekun Tomasz Łacny i Michał Dorosz ze swoim podopiecznym.

Uczniowie i ich rodzice nie tylko z uśmiechem pokonywali jedną z tras - pieszą czy rowerową, ale przede wszystkim doskonale bawili się  na pikniku w Ośrodku Banderoza. Dzięki organizatorom, którzy włożyli wiele wysiłku w przygotowanie tak wspaniałej imprezy, całe rodziny mogły bawić się i wypoczywać aktywnie.

Sponsorzy przygotowali dla grup niespodziankę w postaci nagród rzeczowych - komputera, wieży i talonu na malowanie klasy. Szczęście w losowaniu miała klasa 2b i wygrała talon na malowanie klasy. Najliczniejsza grupa 3d otrzymała puchar, a wszystkie grupy dyplomy i okolicznościowy kubek. Każdy uczestnik otrzymał certyfikat i bidon.

Panowała tak radosna atmosfera, że wiele osób niechętnie wracało do domu. Czas podczas pikniku umilały zabawy dla wszystkich, pyszna grochówka i występy wokalne uczniów: 1a, 3a, 3b z naszej szkoły oraz  podopiecznych pana Mariusza Lewicza.

Szczegoły na stronie KTUKOL http://www.ktukol.pl/

Dziękujemy wszystkim organizatorom i z niecierpliwością czekamy na następny IX rajd.

Copyright © 2019. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube