• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Edukacja wczesnoszkolna

30 września mieliśmy wielką uroczystość - Święto  Patrona Szkoły. W tym roku w szeregi uczniów zostało przyjętych 24 pierwszoklasistów. Przez cały miesiąc przygotowywali się pod kierunkiem pani Małgorzaty Koniecznej do roli uczniów.

W piątek rano cała społeczność uczniowska  odśpiewała 4 zwrotki hymnu i  wysłuchała programu artystycznego na temat naszego patrona Józefa Wybickiego przygotowanego pod kierunkiem pani Iwony Midor.

Następnie klasa 3a, pod kierunkiem pani Jolanty Midor przeegzaminowała pierwszaków i przypomniała im o zasadach obowiązujących w szkole.

Uroczystego pasowania dokonali zaproszeni goście:  Naczelnik Wydziału Oświaty pani Krystyna Kubiszyn, Sekretarz Gminy pan Piotr Wierzbicki i Dyrektor pani Elżbieta Kozdraś.

Rodzice sprawdzili, czy plasterek cytryny "nie skwasi" uśmiechu na ustach dzieci i obdarowali swoje pociechy słodyczami.

Po części oficjalej rozpoczął się festyn. W tym roku był on połączony z realizacją projektu Bezpiecznie Tu i Tam.

Uczniowie, poprzez gry i zabawy mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci. Pani Ania  Kornecka przygotowała profesjonalny  baner o tej tematyce, a nauczyciele przeprowadzali konkurencje i  zabawy: "Historia Tomka", Kalambury, "Głuchy telefon", "Sieciakowa Strefa Rozrywki" i "Megacentrum Zabezpieczeń".

Na scenie  były występy artystyczne naszych uczniów.

Następnie wszyscy kibicowali zawodnikom podczas wyścigów rzędów. Startowały drużyny rodziców, nauczycieli, chłopców i dziewcząt.

Wszyscy doskonali się bawili, a głodni mogli posilić się  pysznym ciastem i kiełbaskami z grilla.

Podczas tak wesołej i wspaniałej zabawy czas minął bardzo szybko.

Więcej fotek autorstwa pani Agnieszki Kucharczyk w galerii.

Copyright © 2019. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube