• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Edukacja wczesnoszkolna

W tym roku Mikołaj postanowił zaprosić uczniów klas 1a i 3a wraz z wychowawczyniami Małgorzatą Konieczna i Jolantą Midor na atrakcyjną wycieczkę do Brzegu.

6 grudnia o 8 rano czekał na nas autokar z pomocnikiem Mikołaja - kierowcą panem Tadeuszem, który bezpiecznie przewiózł pełnych humoru uczestników do Brzegu.

Nasza przygoda rozpoczęła się w Muzeum Piastów Śląskich warsztatami prowadzonymi przez panią Gosię - bibliotekarką Muzeum nt. "Pierwsze spotkania z historią".

Zobaczyliśmy najstarsze księgi, pamiętniki, książeczki do nabożeństw z inicjałami książąt, rzeczy codziennego użytku i elementy strojów z dawnych czasów. Każdy z nas wykonał swój inicjał na czerpanym papierze,

a w nagrodę za wspaniałą pracę mógł dzierżyć w swoich dłoniach najstarszy 15 kilogramowy miecz oraz przymierzyć książęcą mitrę. Eksponatów dotykaliśmy w specjalnych białych rękawiczkach.


Po warsztatach zwiedziliśmy z przewodnikiem sale muzealne i poznaliśmy wiele legend i faktów historycznych związanych z rodem Piastów Śląskich.

Następnie pojechaliśmy na 2 godziny szaleństw w wodzie do aquaparku.

Pod czujnym okiem opiekunów i ratowników korzystaliśmy z dostepnych atrakcji. Najwięcej radości dostarczyła rura zjazdowa.

Jak dowiedzieliśmy się później, podczas naszego pobytu na basenie autobus odwiedził Mikołaj, który zostawił dla nas prezenty i zobowiązał pana Tadeusza do ich przekazania. Nasz kierowca wywiązał się z mikołajkowego zadania wspaniale, a nawet więcej, bo w drodze powrotnej zapewnił nam aurę mikołajową - prószący śnieg.

Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy w ramiona stęsknionych rodziców.

Dziękujemy naszym wychowawczyniom, opiekunom - p. Ani Korneckiej, p. Danielowi Herchel, p. Tadeuszowi Stajak i Mikołajowi.

 

Copyright © 2020. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube