• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Edukacja wczesnoszkolna

 Jedna z potraw wigilijnych to pierogi. Choć często goszczą one na naszych stołach, to te świąteczne, podane na wigilijną wieczerzę, mają swój niepowtarzalny smak.

Abyśmy sami mogli spróbować, jak się je wykonuje, nasza pani Jola Midor przygotowała dla nas warsztaty kulinarne. Dzień wcześniej  dobraliśmy się w sześcioosobowe grupy i ustalili podział obowiązków. W czwartek rano  wszyscy zjawiliśmy się wcześniej niż zwykle, bardzo podekscytowani. Ustawiliśmy stoliki, przygotowali potrzebne materiały, ubraliśmy fartuszki i czapki kucharskie oraz bardzo dokładnie umyliśmy ręce.

Praca nad pierogami zaczęła się od przygotowania przez naszą panią ciasta, następnie każdy dostał swój kawałek, który musiał rozwałkować, wykroić kółka, dodać farsz i skleić.

Wcale nie było to łatwe, ale wszyscy sprostali temu zadaniu. Pomagała nam w tym nasza pani i babcia Mikołaja pani Jola.

Kiedy wszystkie pierogi były gotowe i nasza pani  zaczęła je gotować, my sprzątaliśmy i przygotowywaliśmy wystrój stołów do uroczystej degustacji, na którą zaprosiliśmy pana Dyrektora.

Pierogi były pyszne i wszystkim bardzo smakowały, a co najważniejsze żaden nie rozkleił się podczas gotowania.

Serdecznie dziękujemy naszej pani Joli za cudowne lekcje, a babci Mikołaja za pomoc. Uczniowie klasy 3a.

Copyright © 2020. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube