• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Edukacja wczesnoszkolna

Dnia 3 stycznia, z samego rana, wyjechaliśmy na trzydniową wycieczkę do Jarnołtówka. Nasza grupa składała się z 25 uczniów, pani wychowawczyni, dwóch mam i jednego taty.

Już na początku, przy pożegnaniu z rodzicami, nie obyło się oczywiście bez łez, bo większość uczestników,  po raz pierwszy w swoim życiu opuszczała swoich ukochanych rodziców.
Nasze miejsce zakwaterowania to Dom Wczasów Dziecięcych „Karolinka” w Jarnołtówku. Wydaje się, że los postanowił nam nagrodzić wcześniejsze  obawy, bo w ośrodku czekały na nas nie tylko ładne pokoje, a przede wszystkim smakowite posiłki, zawsze życzliwy personel oraz  przemiła kadra pedagogiczna, a pogoda była wymarzona-spadł śnieg.

Program naszego pobytu był bardzo napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami, spacerami i zabawami. Nikt nie mogł narzekać na nudę. Uczniowie podczas pieszych wędrówek mieli okazję poznać malowniczo położoną miejscowość. Był zwiad po Jarnołtówku, spacer nad tamę i do Żabiego Oczka..
Dzieci odwiedziły siedzibę Parku Krajobrazowego w Pokrzywnej, gdzie uczestniczyły w prelekcji nt. „Fauna Parku Krajobrazowego „Góry Opawskie”.

Poza tym odbyły się liczne  konkursy plastyczne i sprawnościowe,.zabawy z chustą animacyjną, zajęcia relaksacyjno-wyciszające. Nie zabrakło takich atrakcji jak: wybór miss i mistera „Karolinki” oraz dyskoteki.  Była bitwa na śnieżki,  lepienie bałwana i zjazdy na plastikowych jabłuszkach.

Wycieczka  dostarczyła dzieciom nowych wrażeń, doświadczeń i pozytywnych przeżyć. Każdy uczeń miał szansę pokazania się z jak najlepszej strony,  Dzieci, które wyjechały na wypoczynek uczyły się samodzielności, samokontroli i samooceny. W trakcie  zajęć poznawały swoje  słabe i mocne strony..
Czas minął bardzo szybko. Do domu wróciliśmy uśmiechnięci i zadowoleni z mnóstwem miłych wspomnień i z planami na następny wyjazd.

Copyright © 2019. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube