• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Edukacja wczesnoszkolna

Uczniowie z klasy 2c wraz z wychowawcą  zaprosili na swoje zajęcia stomatologa pana Piotra Wiśniewskiego. Pan stomatolog opowiadał dzieciom jak dbać o zęby i higienę jamy ustnej.

Na specjalnym modelu pokazał jak zbudowana jest szczęka, uczył prawidłowego mycia zębów, czyli jak należy trzymać szczoteczkę i jakie ruchy wykonywać, aby wszystkie zęby lśniły czystością. Wyjaśnił także co robić, aby zęby jak najdłużej pozostały zdrowe.

Dzieci mogły obejrzeć i poznać nazwy niektórych urządzeń potrzebnych do pracy stomatologa. Pan Piotr pokazał uczniom jak wygląda szczoteczka do zębów , którą używają mieszkańcy gorącego lądu Afryki. Wszyscy z uwagą słuchali cennych rad, a potem zadawali dużo pytań. Na koniec spotkania pan stomatolog podarował wszystkim dzieciom broszurki dotyczące pielęgnacji jamy ustnej oraz super gumę do żucia , która nie zawiera cukru i pomaga zachować białe zdrowe ząbki . To było bardzo pouczające spotkanie i dzieci podziękowały za cenne wskazówki oraz sympatyczną atmosferę panu Piotrowi przygotowując mini występ pt. „Zębowa czarownica”.

Od dziś z pewnością każdy z uśmiechem na twarzy usiądzie na fotelu w gabinecie stomatologicznym

 

Copyright © 2019. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube