• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Edukacja wczesnoszkolna

Cartoon Network po raz trzeci zorganizował Ogólnopolską Kampanię Społeczną „Bądź kumplem, nie dokuczaj”. Kampania pomaga  najmłodszym, rodzicom i nauczycielom jak radzić sobie z problemem dokuczania.

W 2017 roku twarzą akcji został piłkarz reprezentacji Polski – Jakub Błaszczykowski, który zachęca dzieci do gry fair play i propaguje koleżeńskie zachowania. Patronat honorowy nad akcja objął Rzecznik Praw Dziecka- Marek Michalak a partnerem została Fundacja Dajmy Dzieciom Siłę.
https://www.youtube.com/watch?v=R_OrznJ6jhI

Uczniowie z klasy 2c włączyli się do kampanii. W trakcie zajęć poznali wszystkie aspekty dokuczania, kształtowali swoje postawy koleżeńskie. Wychowawczyni klasy przedstawiła i wytłumaczyła wykorzystując filmy edukacyjne na czym polega dokuczanie i jak dzieci mogą sobie z tym problemem radzić, do kogo mogą się zwrócić o pomoc. Dzieci rozmawiały z nauczycielem o swoich emocjach, o relacjach z rówieśnikami. Pracowały wspólnie wykonując plakaty plastyczne, kodeks kumpla, które umieściły w klasie na honorowym miejscu.

https://www.youtube.com/watch?v=FBDFjEomdzE

Wychowawca pani Joanna Rogalska wie, że jej   uczniowie są wspaniałymi młodymi ludźmi dla których hasło: „Bądź kumplem – nie dokuczaj” to nie tylko puste słowa, a idea, za którą będą podążać. Dlatego warto propagować takie kampanie społeczne w szkole.

Rodzicu, nauczycielu !!!

Kliknij w link „Bądź kumplem, nie dokuczaj” i włącz się do akcji.

http://badzkumplem.cartoonnetwork.pl/

 

Copyright © 2019. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube