• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Edukacja wczesnoszkolna

W dniach 17-19 maja  klasa 3a wyjechała wraz ze swoją wychowawczynią p. Jolanta Midor i pielęgniarką p. Marleną Strzelecką na trzydniową zieloną szkołę do Rabki Zdroju. Co dzieci napisały  po powrocie:

Wyjechaliśmy 17 maja o 7.00. Po 4 godzinach jazdy byliśmy w Bochni, gdzie czekały na nas warsztaty w średniowiecznej "Osadzie VI Oraczy". Stanowi ona rekonstrukcję średniowiecznej wioski z połowy XIII w. Jest to park archeologiczny, gdzie  nie tylko zobaczyliśmy  średniowieczną zabudowę, ale także dowiedzieliśmy się, jak wyglądała praca  warzelnika, tkaczki, garncarki, kowala, powroźnika oraz zielarki.

Sami spróbowaliśmy jak kręci się  liny i tka branzoletki. Jest  to miejsce, gdzie średniowiecze jeszcze trwa i przeniesliśmy się w tamte czasy. Następnie spacerkiem udaliśmy sie do Muzeum Motyli, gdzie czekały na nas ciekawostki ze świata owadów i ponad 2500 okazów.

Z Bochni pojechaliśmy do Rabki Zdroju i po zakwaterowaniu poszliśmy na spacer po parku zdrojowym, na inhalacje do tężni solankowej i na warsztaty malowania na szkle w Galerii Artystycznej "Liliana". Podczas malowania wzorów każdy miał wypieki na twarzy, a efek końcowy był niesamowity.

W drugim dniu spotkaliśmy się z ratownikami GOPR w Centrum Koordynacji Ratownictwa Górskiego. Była wspinaczka na ściankę, przejażdżka kładami  i wspinaczka  na Maciejową. Chwilami było ciężko i gorąco, ale wszyscy dali radę.

Wieczorem szaleliśmy w basenach termalnych w Chochołowie. To było niesamowite - woda 30 st. Celsjusza a w tle  Tatry pokryte śniegiem.

 

Trzeciego dnia była praca na kole garncarskim w pracowni garncarza, spacer po Rabce, lody i wreszcie 4 godziny szaleństwa w Rabkolandzie.

Co dobre jednak szybko się kończy. Zmęczeni, opaleni i pełni nowych doświadczeń, wiadomości i wrażeń wróciliśmy do domu.

Bardzo serdecznie dziękujemy naszej wychowawczyni p. Joli za zorganizowanie wyjazdu, a rodzicom - p. Marlenie, p. Kasi i p. Leszkowi za opiekę.                                                                                                                 Wdzięczni uczniowie klasy 3a

Copyright © 2019. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube