• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Edukacja wczesnoszkolna

Uczniowie klasy 2c wzięli udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Porcja Pozytywnej Energii”  organizowanym przez firmę Crispy Natural Sp. z o.o. Sp.k. To już IV edycja tego programu , która rozpoczęła się w listopadzie 2016 i trwała do 20 maja 2017 r.

Celem programu „Porcja Pozytywnej Energii” jest edukacja i kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych polegających na spożywaniu warzyw i owoców.

Dzieci otrzymały bezpłatnie pakiet edukacyjny z gotowymi zadaniami i ćwiczeniami, które wykonywały w trakcie zajęć. Częścią programu był również konkurs polecający na wykonaniu prac plastycznych przez dzieci i zorganizowaniu wystawy na terenie naszej szkoły . Tematem przewodnim wystawy było hasło: Warzywa i owoce –spożywam codziennie.
Do konkursu zgłosiło się 1300 placówek z całej Polski.  Udział w przygotowaniu wystawy plastycznej i możliwość zaprezentowania jej  dla całej społeczności szkolnej  to było dla drugoklasistów  wielkie przeżycie oraz wydarzenie. Wystawa składała się nie tylko z prac plastycznych wykonanych różnymi technikami, ale również były owocowe rzeźby, instalcje plastyczne . Pomysł wystawy dzieci uzgodniły z panią Asią i wspólnie zaczęły tworzyć  Każde dziecko w dniu wystawy zamieniło się w swoje ulubione warzywo lub owoc. Przepiękne stroje pomogli wykonać rodzice , którzy zaangażowali się w Porcję Pozytywnej Energii na 100 %!

Dziękuję wam dzieciaki jestem z was bardzo DUMNA !!!

Wystawa była piękna...oraz jak zawsze mogę liczyć na pomoc rodziców...wychowawca klasy pani Joanna Rogalska.

Copyright © 2019. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube