• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Edukacja wczesnoszkolna

W słoneczny poranek 17 maja klasa 2 z wych. Joanną Rogalską i klasa 3 b z wych. Agnieszką Podkowską wyruszyły na trzydniową wycieczkę. Trasa  wyprawy to KRAKÓW – ZAKOPANE – INWAŁD. 

Dzień pierwszy Kraków:
Po przybyciu do Krakowa powitała nas bardzo sympatyczna Pani Ania- pilot naszej wycieczki i udaliśmy się na Wzgórze Wawelskie  gdzie zwiedzaliśmy Dziedziniec i Katedrę na Wawelu z Dzwonem Zygmunta,  odwiedziliśmy Smoka Wawelskiego, a następnie spacerowaliśmy ulicami Kanoniczną i Grodzką aż do siedziby kurii metropolitarnej. Podeszliśmy również pod Pałac Biskupi z tzw „oknem papieskim” przez, które Nasz Ojciec Święty Jan Paweł II rozmawiał z młodzieżą podczas swoich wizyt w Krakowie. Na krakowskim Rynku zwiedziliśmy zabytkowy budynek Sukiennic, Kościół Mariacki z przepięknym Ołtarzem Najświętszej Maryi Panny autorstwa  Wita Stwosza oraz Pomnik Adama Mickiewicza. Następnie udaliśmy się pod pozostałości po dawnych murach miejskich – pod Bramę Floriańską z Barbakanem. Na zakończenie dnia  gościliśmy w Fabryce Cukierków Ciu Ciu, gdzie odbył się pokaz produkcji cukierków i każdy z uczestników otrzymał paczuszkę. Po przyjeździe do hotelu zjedliśmy obiadokolację i pełni wrażeń po toalecie wieczornej grzecznie usnęliśmy.

Dzień drugi  Zakopane:
Następnego  dnia po śniadaniu wyruszyliśmy na cały dzień do Zakopanego. Zwiedziliśmy piękne Sanktuarium Matki Boskiej na Krzeptówkach- wybudowane jako votum  za ocalenie życia Papieża Jana Pawła II po zamachu 13 maja 1981 r. W tzw. Parku Fatimskim mieści się przepiękny drewniany Ołtarz przeniesiony spod Wielkiej Krokwi. Ważnym punktem był wyjazd kolejką krzesełkową na Polanę Szymoszkową, a następnie spacer na Gubałówkę (1 126 m n.p.m)  jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Zakopanem. Obok Giewontu i Kasprowego Wierchu jest to najpopularniejszy szczyt górujący nad miastem, skąd  podziwialiśmy panoramę Tatr i Zakopanego. Ponieważ pogoda nam dopisała wszyscy dzielnie zeszli czarnym szlakiem do centrum Zakopanego. Zwiedziliśmy zabytkowy Cmentarz na Pęksowym Brzysku, a następnie udaliśmy się na Krupówki- reprezentacyjną ulicę Zakopanego i wymarzone stoiska z pamiątkami. W drodze powrotnej do hotelu odwiedziliśmy Skocznię Wielka Krokiew znaną wszystkim z telewizyjnych transmisji skoków narciarskich. Po dniu pełnym wrażeń zjedliśmy obiadokolację i udaliśmy się do pokoi na zasłużony odpoczynek bo przed nami był kolejny dzień wycieczki.

Dzień trzeci Inwałd:
Ostatni dzień wycieczki to wizyta w Parku Miniatur w Inwałdzie. Zobaczyliśmy tam modele najsławniejszych cudów architektonicznych z całego świata, min: Wieżę Eiffla, Colosseum, Krzywą Wieżę w Pizie, Bazylikę Św. Piotra, Statuę Wolności, Mur Chiński, Big Bena, Łuk Triumfalny czy Sfinksa. Wszystkie miniatury zbudowano w skali 1:25, co umożliwia porównanie wielkości poszczególnych obiektów. W inwałdzkim Parku zadbano też o miniatury zabytków z obszaru Polski: Wawel, Zamek Królewski w Warszawie, pałac w Łańcucie, poznański Ratusz, a nawet Tatry z Giewontem. Wszystkie budowle stoją w zadbanym, efektownym otoczeniu, wśród zieleni i urokliwych oczek wodnych. Park Miniatur oferuje też inne atrakcje - Lunapark z karuzelami i autodromem, Zielony Labirynt , salon Mumii Egipskich i wiele innych atrakcji, na których spędziliśmy czas do obiadu. Po smacznych pierogach udaliśmy się do Średniowiecznej Warowni-replika dawnego grodu, w którym czekały na nas  kolejne niecodzienne atrakcje. Przywitała nas Smoczyca Bożenka – ruchomy smok, a następnie udaliśmy się na warsztaty do; garncarza gdzie wykonywaliśmy naczynia z gliny, w warsztacie tkackim – tkaliśmy, u powroźnika wykonaliśmy linę, a u kowala wykuliśmy serce i hak. Po warsztatach zwiedziliśmy średniowieczny Zamek – Komnatę Białej Damy, salę tortur i wieżę. Odwiedziliśmy również park ruchomych smoków i każdy mógł oddać strzał z łuku.

Po trzech dniach pełnych wrażeń, odwiedzeniu ciekawych miejsc w naszym pięknym kraju i zdobyciu wiadomości szczęśliwi wróciliśmy do stęsknionych rodziców.
- „proszę pani, to była najlepsza wycieczka w życiu” mówiły dzieci w autokarze. To jest najlepsze podziękowanie dla nauczyciela -  gdy dzieci są szczęśliwe i zadowolone.
Bardzo serdecznie dziękujemy za ogromną pomoc podczas wycieczki naszym rodzicom: Pani Katarzynie Kutkiewicz- Moroz,  Pani Anecie Kotarbie, Panu Piotrowi Wiśniewskiemu oraz Panu Stanisławowi Wołochowskiemu.

Copyright © 2019. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube