• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Edukacja wczesnoszkolna

Od września 2016 r. klasa 3b wraz z wych. Agnieszką Podkowską realizowała podstawy nauczania w programie edukacyjnym „Od uprawy do potrawy”.

Uczniowie dnia 13 czerwca brali również udział w warsztatach „Ekspedycja smaków” w Tesco w Krapkowicach, podczas których poznawali poszczególne działy: warzywa i owoce, bakalie, kasze, makarony i mąki, zioła i przyprawy, nabiał, ryby i mięso. Na każdym dziale czekały niespodzianki, zagadki, poszukiwanie naklejek i scenki dramowe. Następnie dzieci układały piramidę zdrowia, a z jogurtów naturalnych same wykonywały „zdrowy jogurt z dodatkami: jeżyn, słonecznika, brzoskwiń, żurawiny i winogron. To była pyszna część warsztatów. Na zakończenie każdy otrzymał prezent - niespodziankę, a klasa zestaw edukacyjny. Dziękujemy za wspaniałe zajęcia i bardzo mile i pożytecznie spędzony czas. A tu taka niespodzianka !!!    

List z biura programu i certyfikat

Szanowna Pani Agnieszko!

Serdecznie dziękujemy, że razem z nami oraz swoimi uczniami wyruszyła Pani na emocjonującą przygodę podczas „Ekspedycji smaków”, realizując z uczniami podstawy nauczania w programie edukacyjnym „Od uprawy do potrawy”.

Bardzo nas cieszy, że angażuje się Pani w rozwijanie wśród najmłodszych zdrowych nawyków oraz pasji do zdobywania wiedzy w tematyce żywienia – jesteśmy pod wrażeniem Pani zdolności motywowania i inspirowania uczniów! Bez Pani pomocy i ciężkiej pracy nie byłoby to możliwe, dlatego dziękujemy, że mogliśmy wspólnie wpływać na realną zmianę nawyków żywieniowych dzieci oraz wzrost ich świadomości jako konsumentów.

Załączony Certyfikat jest dowodem Pani wkładu pracy i zaangażowania. Mamy nadzieję, że czas spędzony w naszym programie przyniósł Pani oraz uczniom dużo satysfakcji i wierzymy, że przygoda, którą z nami przeżyliście, zostanie na długo w Waszych pamięciach!

W imieniu Organizatorów oraz partnerów programu raz jeszcze gratulujemy zaangażowania oraz skutecznej pracy z uczniami. Cieszymy się, że byliście z nami i mamy nadzieję – do zobaczenia w przyszłości!


Z pozdrowieniami,

Biuro programu "Od uprawy do potrawy"

Dziękujemy organizatorom i pracownikom za wspaniałe zajęcia oraz bardzo mile i pożytecznie spędzony czas w Tesco w Krapkowicach.

 

Copyright © 2019. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube