• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Edukacja wczesnoszkolna

Podczas realizacji bloku tematycznego  „Bezpieczeństwo na drodze” uczniowie klasy I b na lekcjach  rozmawiali o zagrożeniach w ruchu drogowym, poznali zasady przechodzenia przez jezdnię oraz poruszania się po drogach z chodnikami i bez nich.

  Wzbogacono słownictwo dzieci, rozmawiano o rodzajach znaków drogowych, uwrażliwiano uczniów na bezpieczne zachowanie się na ulicy. Podczas lekcji dzieci poznały rodzaje służb ratowniczych,  numery alarmowe policji, straży pożarnej i pogotowia, kształtowały umiejętności zachowania się podczas sytuacji zagrożenia i wzywania pomocy.

Podsumowaniem  zdobytych wiadomości była lekcja ze st. sierż. Panią Martą Kublin. Zaproszona  Pani policjant 13 września 2017 r. w ciekawy sposób opowiadała dzieciom o bezpieczeństwie i różnych sytuacjach zagrożenia na drogach, sposobach przechodzenia przez jezdnię zarówno z sygnalizacją świetlną jak i bez niej. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań, na które pani Marta odpowiadała ciekawie i interesująco. Lekcja upłynęła w miłej atmosferze, a taka jej forma bardzo spodobała się  dzieciom. Na zakończenie zostało wręczone podziękowanie i uczniowie pięknie wyrecytowali wiersz „Na skrzyżowaniu

„Niech każdy stanie przed skrzyżowaniem, święcą się światła, popatrzmy na nie!
Światło zielone jak młode listki, na drugą stronę zaprasza wszystkich.
A światło żółte, jak liść jesieni ostrzega: spiesz się bo ruch się zmieni!
Światło czerwone jak mak, jak ogień, wszystkim przechodniom zamyka drogę”

Bardzo serdecznie dziękujemy  st. sierż. Pani Marcie Kublin za pouczającą lekcję o bezpieczeństwie, serdeczność i uśmiech.
 Uczniowie klasy I b i wychowawczyni  Agnieszka Podkowska

 

 

Copyright © 2019. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube